وزیر دفاع آمریکا: ایران یک نیروی بی ثبات کننده است!

وزیر دفاع آمریکا در جلسه ای که در سنا برای تائید بودجه پنتاگون تدارک دیده شده بود؛ به اتهام زنی علیه ایران روی آورد.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین ، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع مجلس سنا برای تائید بودجه سال ۲۰۲۲ پنتاگون، به اتهام زنی علیه ایران روی آورد.

وی مدعی شد: ایران در تلاش برای تهدید همسایگان منطقه ای، به پیشبرد برنامه های هسته ای و موشک های بالستیک خود و همچنین حمایت از گروه های نیابتی خاورمیانه (غرب آسیا و شمال آفریقا) ادامه می دهد.

آستین در ادامه این ادعاها افزود: از آنجا که ایران به دنبال پیشبرد برنامه های هسته ای و موشک های بالستیک است؛ آزادی دریانوردی را تهدید می کند و از شبه نظامیان و گروه های تروریستی حمایت می کند؛ همچنان یک نیروی بی ثبات کننده (در سطح منطقه) به شمار می رود. به همین دلیل، ما در خاورمیانه، به حفظ توانایی بازدارندگی خود در قبال ایران ادامه می دهیم. همچنین به حمایت از شرکای منطقه ای ازجمله از راه تضمین توانایی اسرائیل به دفاع مؤثر از خود و حفظ برتری نظامی ادامه خواهیم داد.

وزیر دفاع آمریکا با ابراز نگرانی از افزایش قدرت نظامی چین نیز مدعی شد: بودجه پنتاگون منعکس کننده تمرکز ما بر چالش‌های رو به افزایش از سوی چین است. این بوجه قرار است پنج میلیارد دلار برای بازدارندگی در اقیانوس آرام و سرمایه‌گذاری‌های بیشتر وزارت دفاع در دیگر کشورها را شامل شود.

او درباره روسیه نیز مدعی شد: مسکو نشان داده که از هدف قرار دادن ایالات متحده، به ویژه در فضای سایبری هراسی ندارد و همچنان به دنبال هژمون گرایی منطقه‌ای است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.