وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با وزیر دفاع هند دیدار و گفت‌وگو کرد

امیر سرتیپ حاتمی در سفر به هند و در ادامه دیدار با مقامات این کشور با «راجنات سینگ» وزیر دفاع هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با وزیر دفاع هند دیدار و گفتگو کردبه گزارش گروه دفاعی و امنیتی «رکن آنلاین» به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ در این دیدار دو طرف موضوعات همکاری دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بررسی قرار دادند.

امیر سرتیپ حاتمی در این دیدار مبارزات ضد استعماری و ظلم‌ستیزی دو ملت را از جمله اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور خواند و بهره گیری از ظرفیت‌های فراوان در دو کشور برای توسعه همکاری‌ها در ابعاد مختلف از جمله ابعاد دفاعی امنیتی دوجانبه منطقه‌ای و بین‌المللی را ضروری و در راستای منافع دو کشور و منطقه ارزیابی کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح چابهار را فرصتی برای دو کشور در راستای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای دانست.

” راجنات سینگ” نیز در این دیدار با قدردانی از حضور هیات عالی رتبه دفاعی جمهوری اسلامی ایران در هند با اشاره به روابط تاریخی دو کشور بر حفظ و توسعه روابط رو به رشد دو کشور تاکید کرد که بخشی از آن مربوط به همکاری‌های دفاعی است.

در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌های دفاعی در خصوص ساز و کار‌های آن نیز گفتگو کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح عصر روز سه شنبه عازم هند شد و ضمن دیدار با مقامات دفاعی این کشور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه هوانوردی و نمایش هوایی بنگلور شرکت و از آن بازدید کرد.

این سفر اولین سفر مستقل وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به هند از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون محسوب می‌شود.

پیش از این نیز وزیر دفاع هند در شهریور ماه سال جاری در سفر به تهران با همتای خود دیدار کرده بود.

انتهای پیام/ ۱۶۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.