وقوع جنگ‌های آینده بر بستر‌های فناوری/ رویارویی با تهدیدات نوین نیازمند رویکرد نو در حوزه دفاع است

از سراسر وب

وقوع جنگ‌های آینده بر بستر‌های فناوری/ پدافند غیرعامل باید یک گام از همه جلوتر باشدبه گزارش «رکن آنلاین»، مراسم تکریم و معارفه جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با حضور سردار «علی عبداللهی» معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح، سردار «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و معاونین و مدیران این سازمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد.

سردار عبداللهی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و محور مقاومت و سالار شهیدان جبهه مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: حضور در شورای مدیران و فرماندهان سازمان پدافند غیرعامل کشور باعث خرسندی بنده است و این فرصت را غنیمت شمرده و از تلاش‌ها و زحمات بسیار خوب و ارزشمند ریاست و مدیران سازمان تشکر می‌کنم.

خلأ وجود سازمان پدافند غیرعامل را در دوران دفاع مقدس احساس کردیم
وی با بیان اینکه پرداختن به موضوع پدافند غیرعامل از جمله ماموریت‌های نیرو‌های مسلح است که ما در دوران دفاع مقدس خلأ آن را احساس کردیم، گفت: بحث ارتقای تاب‌آوری و حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی از جمله موضوعات راهبردی در لایه دفاعی کشور است که با تشکیل سازمان پدافند غیرعامل و قرار گرفتن سردار جلالی در صدر آن اقدامات شایان توجهی در این زمینه انجام شده است.

سردار عبداللهی با بیان اینکه مدل اقدامات سازمان پدافند غیرعامل کشور این است که باید یک گام جلوتر از بقیه همه باشد، تصریح کرد: این وظیفه به ویژه در شرایط فعلی که تهدیدات متنوع‌تر، پیچیده‌تر و متفاوت‌تر از همیشه است، بیشتر اهمیت خود را نشان می‌دهد.

برای رویارویی با تهدیدات نوین نیازمند رویکرد نو در حوزه دفاع هستیم
معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه برای مواجهه با تهدیدات نوین نیازمند رویکرد، فکر و اندیشه نو در حوزه دفاع هستیم، اظهار داشت: اهمیت کار پدافند غیرعامل را بیش از همه ما فرماندهی معظم کل قوا دریافتند و این سازمان نیز بر اساس تدبیر ایشان تشکل شده است.

وی ادامه داد: اگر روزی سازمان‌ها و بخش‌های مختلف کشور در زمینه اقدامات مرتبط با تاب‌آوری زیرساخت‌ها پراکنده کار می‌کردند، امروز با همت سازمان پدافند غیرعامل کشور، این اقدامات به خوبی هدایت و راهبری شده و مثمر ثمر واقع می‌شود.

سردار عبداللهی توضیح داد: برای نمونه شکل‌گیری ساختار ادارات کل پدافند غیرعامل در استانداری‌ها سبب شده تا این اقدامات در استان‌ها نیز پیگیری شده و کار پیشرفته‌تر و گسترده‌تر دنبال شود.

این مقام عالی‌رتبه نظامی با بیان اینکه خلأ پدافند غیرعامل در دوران دفاع مقدس امروز به مدد سازمان پدافند غیرعامل کشور پر شده است، تصریح کرد: سردار جلالی یک فرمانده انقلابی و پرکار هستند که اقدامات شایان توجهی در حوزه پدافند غیرعامل انجام داده‌اند.

وی توضیح داد: اقدام و پیگیری‌های سازمان پدافند غیرعامل سبب شد تا بسیاری از خلأهای قانونی در حوزه پدافند غیرعامل پر شود و با درک اهمیت پدافند غیرعامل، از برنامه چهارم توسعه به بعد، سازمان پدافند غیرعامل موضوعیت و مصوبه دارد.

سردار عبداللهی با اشاره به اینکه با عنایت رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و پیگیری‌های سردار جلالی جلسات کمیته دائمی پدافند غیرعامل به‌طور مستمر تشکیل می‌شود، تصریح کرد: معدود مجموعه‌هایی در کشور ما از اختیارات مشابه با اختیارات این کمیته برخوردارند.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور، بسیاری از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی همچون وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی کشور، توجه به ضوابط پدافند غیرعامل را جزو موضوعات مورد توجه خود قرار دهند و اقدامات بسیار موث&