پایان رسمی مأموریت نظامی آمریکا در عراق اعلام می شود

مقامات عراق و ایالات متحده در حال نهایی کردن تغییر در مأموریت نظامی آمریکا در عراق به نقش مستشاری تا پایان سال میلادی جاری است.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین به نقل از پولیتیکو، یک مقام آمریکایی و دو تن از منابع آگاه اعلام کردند که مقامات عراق و ایالات متحده در حال نهایی کردن تغییر در مأموریت نظامی آمریکا در عراق به یک نقش صرفاً مشورتی تا پایان سال میلادی جاری است، که این خود نشاندهنده پایان رسمی مأموریت رزمی ایالات متحده در این کشور آسیایی است.

طبق این طرح- که افراد مزبور تأکید کردند شامل خروج نیروهای نظامی آمریکا از این کشور نخواهد بود، شماری از اعضای نیروهای مسلح آمریکا در عراق برای مدت نامحدودی باقی خواهند ماند.

این نیروها پشتیبانی لجستیکی و مشورتی و همچنین قدرت هوایی، و توان اطلاعاتی و دیده بانی در جنگ علیه داعش ارائه خواهند کرد؛ که در هفته جاری مسئولیت حمله انتحاری در بغداد را با دهها کشته برعهده گرفت.

پس از سفر «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق به واشنگتن دی. سی و دیدار با «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده، مقامات عراق و ایالات متحده قصد دارند این تغییر را روز دوشنبه اعلام کنند.

این تغییر که در دیدار دوجانبه مقامات ایالات متحده و عراق در روز پنج شنبه در پنتاگون مورد بحث قرار گرفت، نشاندهنده تغییر دیگری برای حضور نظامی ایالات متحده در عراق است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.