پرداخت وام ودیعه مسکن به متقاضیانی که “فرم ج” آن‌ها قرمز است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: به متقاضیانی که فرم ج آن‌ها قرمز باشد وام ودیعه مسکن پرداخت می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، محمود محمود زاده معاون و ساختمان با بیان اینکه قرار است برای رانندگان دارای کارت هوشمند که حدود ۲۲۶ هزار نفر و فاقد مسکن هستند طی سه سال، تامین مسکن آن‌ها مدیریت می‌شود، گفت: تعداد زیادی از آن‌ها در شهر‌های کوچک هستند که به آن‌ها زمین می‌دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به آن‌هایی که در شهر‌های بزرگ ساکن هستند در قالب پروژه‌های مشارکتی ساخت‌وساز مسکن این طرح را آغاز خواهیم کرد.

 

محمود زاده بیان کرد: با وزارت دفاع هماهنگ کردیم تا برای رانندگان دهک‌های پایین خصوصا رانندگانی که کمکی هستند یارانه مسکنی که به دهک‌های پایین داده می‌شود به این رانندگان واگذار شود.

پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به رانندگان برای مسکن

محمود زاده اظهار کرد: تسهیلاتی که برای این طرح و برای رانندگان در نظر گرفته‌ایم در حال حاضر ۱۰۰ میلیون تومان است و ما در حال طی کردن مراحل نهایی هستیم که بتوانیم این تسهیلات را به ۱۵۰ میلیون تومان برسانیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: سود این تسهیلات در حال حاضر ۱۸ درصد است، ولی طی مذاکره‌ای که انجام دادیم سعی کرده‌ایم به رانندگان، تسهیلات با نرخ سود یارانه‌ای پرداخت شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: کسانی که در سال ۹۹ قرارداد اجاره را تمدید کرده‌اند مشمول  هستند.

او یادآورشد: ۸۲۱ هزار نفر واجد شرایط هستند که ۳۲۳ هزار نفر پالایش شده و کم‌تر از ۱۹۵ هزار نفر توانسته‌اند این وام را دریافت کنند، همچنین پرونده افراد در حال بررسی در بانک‌ها است.

اسلامی توضیح داد: ۵۰۰ هزار نفر از افراد واجد شرایط نیامده‌اند اطلاعات خود را در سامانه مسکن ملی ثبت کنند و بانک‌ها هم اگر تا پایان بهمن وام ودیعه را ندهند دیگر پرداخت نمی‌کنند.

محمود زاده یادآور شد: علت افزایش متقاضیان از ۷۰۰ به ۸۲۱ هزار نفر آن بود که برای صدور کد رهگیری مشاوران املاک مبلغ بالایی در خواست می‌کردند، ولی با همکاری اصناف سعی کردیم که مشاوران املاک مصوبه صدور کدرهگیری را با مبلغ ۲۵۰ هزار تومان اجرا کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: اقدام دیگر آن بود که  تصویب کرده آن‌هایی که فرم ج آنان قرمز است، اما در حال حاضر فاقد مسکن و مستاجر هستند هم این وام را می‌توانند دریافت کنند که براین اساس ۱۲۰ هزار نفر به افراد واجد شرایط اضافه شد.

 

پایان خبر / رکن آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.