پهلوگیری بدون نوبت همه کشتی‌های رو-رو در بنادر شمالی کشور

از سراسر وب

به گزارش «رکن آنلاین» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان بنادر و دریانوردی و یکی از شرکت های کشتیرانی خارجی فعال در حوزه خزر به امضاء رسید.

در این مراسم، فرهاد منتصر کوهساری، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، اظهار داشت: در این یادداشت تفاهم، بر ضرورت گسترش حمل و نقل کالا از طریق شناورهای رو-رو در دریای خزر تأکید شد.

وی با اشاره به محدودیت های موجود برای ورود و تردد ناوگان زمینی به کشورهای حوزه CIS و منطقه قفقاز، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های دریایی موجود و شناورهای  رو-رو در بنادر امیر آباد و نوشهر باید در دستور کار قرار گیرد.
 
کوهساری بیان کرد: برای استفاده بیشتر از ظرفیت بنادر شمالی کارگروهی با حضور نمایندگان انجمن حمل و نقل بین المللی، اداره کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،  شرکت ها و خطوط کشتیرانی فعال در دریای خزر، برگزار شده است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در راستای توسعه همکاری ها با کشورهای همسایه قرار است به زودی تردد شناورهای رو -رو از بنادر شمالی کشور طبق زمانبندی منظم صورت گیرد.

وی اذعان داشت: با امضای یادداشت تفاهم نامه یاد شده، شاهد توسعه همکاری های دریایی با کشورهای شمالی خواهیم بود.

کوهساری اضافه کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای تفاهم نامه بین سازمان بنادر و شرکت کشتیرانی خارجی، ارائه تخفیف تا ۸۰ درصد در همه حقوق، عوارض و هزینه های بندری مترتب بر شناورهای رو-رو در همه بنادر شمالی کشور است.

وی افزود: پهلوگیری بدون نوبت همه کشتی های رو-رو در بنادر شمالی کشور و ایجاد خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر ایران، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان از دیگر مزیت های تفاهم نامه یاد شده است.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید