پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در سال ۱۴۰۰ بازنشسته خواهند شد


«رکن آنلاین»– طبق اطلاعات دریافتی ظاهرا قرار است در سال 1400 دو مدل از سبد محصولات ایران خودرو خارج شوند که یکی از آنها پژو 206 تیپ 5 خواهد بود.

به گزارش «رکن آنلاین» به نقل از اسب بخار، حسب سیاست های جدید فروش شرکت ایران خودرو، در سال ۱۴۰۰ تولید پژو 206 تیپ 5 و پژو ۲۰۶ صندوقدار V8  کاهش پیدا خواهد کرد. ظاهرا به تدریج تا پایان سال ۱۴۰۰ رانا پلاس جایگزین پژو 206 صندوقدار خواهد شد و از طرف دیگر با افزایش تیراژ مدل هاچبک پژو 207 دنده ای، تولید 206 تیپ ۵ نیز پایان می‌یابد. با این حساب در ماه های آینده تنها عضو خانواده پژو ۲۰۶ در ایران خودرو، نسخه هاچبک تیپ ۲ خواهد بود.


 پژو 206 تیپ 5 در سال 1400 بازنشسته خواهند شدالبته بایست به این نکته هم توجه داشت که طی سال‌های پیش، شرکت ایران خودرو به منظور حفظ مدیریت تولید و جهت دهی به تقاضای مشتریان، به صورت موقت یا دوره ای تولید برخی محصولات را کاهش داده و یا متوقف ساخته است. به عنوان نمونه گاهی پژو 206 تیپ ۵، ۲۰۶ تیپ ۲، رانا LX و… افت تولید شدیدی را تجربه کردند و این اتفاق نه به دلیل کاهش تقاضا از سوی بازار، بلکه به منظور جهت دهی به تقاضاها و هدایت مشتریان به سمت خودرویی خاص رخ داده است.

گفتنی است که در گذشته تولید تیپ های V1، V2، V9، V10، V19، V20 و… پژو ۲۰۶ صندوقدار توسط ایران خودرو متوقف شد و در نهایت تنها نسخه فول آپشن دنده ای این سدان یعنی تیپ V8 در خط تولید این کارخانه باقی ماند.

حالا در صورت توقف موقت و یا دائم ۲۰۶ صندوقدار V8، خانواده پژو ۲۰۶ بدون نمونه سدان در بازار ایران باقی خواهد ماند. همچنین نبود تیپ ۵ در چمع ۲۰۶ها، موجب می شود که دیگر این هاچ بک پرفروش با موتور شانزده سوپاپ TU5 به بازار نیاید و تنها نمونه 1.4 لیتری هشت سوپاپ ( TU3 ) این هاچبک فرانسوی تولید شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.