پیام آمریکا به بازار دلار ایران

نقشه بازار ساز برای کنترل نرخ ارز
در این میان نهاد مرکزی بازارساز با برجسته کردن اخبار آزادسازی ارزهای بلوکه شده به دنبال کنترل نرخ ارز است. صالح آبادی، رئیس‌کل بانک مرکزی امروز در اینباره گفت: پیشرفت‌های خوبی در زمینه آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در خارج کشور انجام شده است.صالح آبادی بار دیگر وعده داده بازار ارز را متعادل می‌کنیم و دلارهای آزاد شده متعلق به بانک مرکزی است.

از سوی دیگر ناصر کنعانی در نشست خبری امروز گفت: آزادی نمازی با آزادسازی پول‌های بلوکه ارتباطی ندارد.

پیام آمریکا به بازار دلار
از سوی دیگر علی واعظ در رابطه با آزادسازی منابع بلوکه شده در توئیتر مدعی شد تا تمام زندانیان با تابعیت آمریکایی در ایران آزاد نشوند، اخبار این چنینی‌صحت ندارند.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هم گزارش‌ها درباره آزادسازی منابع مالی ایران را تکذیب کرد. شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا در توئیتی گزارش‌های منتشر شده در «منابع ایرانی» مبنی بر آزاد شدن و انتقال پول‌های بلوکه شده ایران در ازای آزادی باقر و سیامک نمازی را «کاملا کذب» توصیف کرد.

واکنش بازار دلار به خبر آزادسازی ارز های بلوکه شده
به نظر می رسد گوش بازار به اخبار آزادسازی ارز های بلوکه شده بدهکار نیست و نسبت به اوضاع و احوال پیرامونش بی تفاوت و بی خیال است.

دلار هرات کانال شکنی کرد
از طرفی هم قیمت دلار در بازار هرات امروز کانال شکنی کرد و موجب تقویت انتظارات صعودی معامله گران دلار در تهران شد. قیمت دلار در بازار یاد شده امروز از مرز مقاومتی ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان عبور کرد و با ۳۳ هزار تومان مبادله شد. این قیمت در مقایسه با روز گذشته ۵۰۰ تومان افزایش را نشان می دهد.

درهم همچنان می تازد
قیمت درهم نیز همچنان بالای کانال ۹ هزار تومان به فروش می رسد. نرخ حواله درهم امروز نسبت به عصر دیروز اندکی رشد کرد و به ۹ هزار و ۲۰۰ تومان رسید .

قیمت طلا بالا رفت
قیمت اونس طلا امروز نسبت به روز شنبه ۵ دلار بالا رفت و در محدوده ۱۶۶۶ دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ظهر امروز ۵ هزار و ۳۰۰ تومان رشد کرد و به ۱ میلیون و ۳۸۶ هزارو ۱۰۰ تومان رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.