پیش‌بینی افزایش شدید گوشی‌های ۵Gتا سه سال آینده

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل «رکن آنلاین» به نقل از راشاتودی، مؤسسه تحقیقاتی  نیوزو، اعلام کرد که در سال 2020 تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان از سه و نیم میلیارد نفر عبور خواهد کرد.

به عبارتی دیگر می‌توان گفت 45 درصد از کل جمعیت جهان به گوشی‌های هوشمند مجهز خواهند شد.

این مؤسسه در گزارش خود درباره بازار جهانی موبایل نوشت که در سال ۲۰۲۰ یک چهارم کل کاربران گوشی‌های هوشمند در جهان را مردم چین تشکیل می‌دهند.

دیگر مناطق نظیر جنوب آسیا، کشورهای منطقه صحرای آفریقا، آسیای جنوب شرق و آمریکای لاتین نیز بخش قابل توجهی از رشد تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در جهان را به خود اختصاص خواهند داد و دلیل این مسئله بهبود دسترسی به اینترنت و گسترش تزریق گوشی‌های همراه در این کشورها است.

گزارش مؤسسه تحقیقاتی  نیوزو نشان می‌دهد که تا پایان سال جاری تعداد کاربران متصل به شبکه نسل پنجم تلفن همراه در سراسر جهان به حدود 200 میلیون نفر معادل 5 درصد کاربران گوشی‌های هوشمند خواهد رسید.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا سال 2023 تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در جهان به 4.8 میلیارد نفر خواهد رسید که 42.7 درصد آنها به شبکه نسل پنجم دسترسی خواهند داشت.

مؤسسه تحقیقاتی  نیوزو می‌گوید اگرچه توسعه شبکه نسل پنجم تلفن همراه با برخی موانع روبرو بوده اما در آینده شاهد رشد فضایی آن خواهیم بود.

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید