چند نفر با کنکور هنر ۹۹ در دانشگاه‌ها پذیرش می‌شوند؟

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی «رکن آنلاین»، کنکورهای سال ۹۹ با همه سختی های شرایط خاص کرونایی برگزار شدند و هم اکنون مرحله انتخاب رشته در همه کنکورها به پایان رسیده است.

آخرین کنکور، آزمون سراسری سال ۹۹ بود که انتخاب رشته در این آزمون هم دیشب به پایان رسید.

در حال حاضر داوطلبان این آزمون های جنجالی سال ۹۹ در انتظار اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی هستند.

*درصد قبولی در کنکور هنر چقدر است؟

این رقابت های فشرده هر ساله پابرجاست زیرا با وجود افزایش ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در کشور در سال های گذشته اما هنوز تقاضا برای رشته های پرطرفدار و دانشگاه های پرمتقاضی بیش از ظرفیت موجود است.

در کنکور هنر هم رقابت فشرده است. طبق آمار رسمی سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۹۸، درصد قبولی در کنکور هنر حدود ۵ درصد بوده است.

همچنین درصد قبولی دختران در این کنکور از پسران بیشتر بوده است. دختران حدود ۶ درصد و پسران حدود ۴ درصد در این آزمون پذیرفته شده اند. به این ترتیب درصد قبولی دختران در این کنکور فقط کمی بیشتر از پسران بوده است و فاصله چندان معنی دار نیست. 

*چند نفر با کنکور هنر ۹۹ در دانشگاه ها پذیرش می شوند؟

بنابر همین آمار رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، در کنکور امسال، ۸۰۰ هزار و ۸۷ نفر در گروه آزمایشی هنر شرکت کرده اند. تقریبا ۷۲ درصد از شرکت کنندگان در کنکور هنر امسال زن و ۲۸ درصد مرد بوده اند.

امسال ظرفیت پذیرش در این گروه 6 هزار و 24 نفر است.

از این میان ۴ هزار و ۳۵۲ نفر در دوره های روزانه، ۹۵۰ نفر در دوره های شبانه یا نوبت دوم، ۲۰۸ نفر در دانشگاه فرهنگیان و 420 در دوره های غیرانتفاعی تحصیل خواهند کرد.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید