«کاشف ۴» کلید خورد/ دستگیری ۲۶۲ سارق، مالخر و زورگیر

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار انتظامی «رکن آنلاین»، با تلاش مأموران پلیس آگاهی پایتخت مرحله چهارم از طرح کاشف پلیس آگاهی با محوریت دستگیری مجرمان حرفه‌ای و باندی رقم خورد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در جمع خبرنگاران در مقر پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: با تلاش همکارانم در مجموعه پلیس آگاهی پایتخت ۲۶۲ نفر سارق، مالخر و زورگیر دستگیر شدند که ۷۵ نفر از این افراد تحت عنوان مأمور اقدام به زورگیری، کیف قاپی و سرقت می‌کردند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: ۶۶ نفر از دستگیرشدگان درحوزه سرقت از منزل و ۱۸ نفر هم در سرقت از خودرو فعالیت داشتند.

سردار رحیمی از انهدام باند سرقت سه نفره ای خبر داد که از آنها خودرویی کشف شد که ۱۰ سال قبل به سرقت رفته بود.

وی افزود: این باند سه نفره پس از سرقت با جعل شماره بدنه خودرو، شماره موتور و شماره پلاک انتظامی خودرو را می‌فروختند و 10 سال در این زمینه فعالیت داشتند.

سردار رحیمی اضافه کرد: باند سه نفره سرقت موتورسیکلت نیز در طرح کاشف ۴ شناسایی و منهدم شد که از این باند ۵۰ دستگاه موتورسیکلت گرانقیمت کشف شد که حداقل قیمت‌شان 15 تا 20 میلیون تومان است.

این مقام ارشد پلیس تهران به دستگیری کلاهبرداران اشاره و اعلام کرد: ۳۱ نفر مرتبط با جعل و کلاهبرداری دستگیر شدند؛ همچنین شرکت لیزینگ خودرویی که ۳۰۰ شاکی داشت نیز شناسایی و منهدم شد؛‌ متأسفانه این شرکت‌ها‌‌ حتی مجوز اولیه و ثبت شرکت‌ها را نیز نداشتند، اگرچه بارها به هموطنان هشدار داده‌ایم که به این شرکت‌ها اعتماد نکنند.

سردار رحیمی در ادامه از بازداشت ۱۶ نفر در ارتباط با جرایمی مانند قتل،‌ آدم ربایی، تجاوز و سرقت مسلحانه خبر داد و گفت:‌ افرادی در منطقه مرزداران به صورت مسلحانه اقدام به قدرت‌نمایی کرده بودند نیز‌ بعد از 2 ماه بازداشت شدند.

وی اعلام کرد: در چهارمین مرحله از طرح کاشف ۶۴ باند سرقت شناسایی و منهدم شدند؛ همچنین ‌سارقان دستگیرشده به 2 هزار و 810 فقره سرقت اعتراف کردند.

سردار رحیمی به سامانه نما اشاره و خاطرنشان کرد: مالباختگان می‌توانند با مراجعه به سامانه نما اموال مسروقه خود را شناسایی کنند؛ پلیس نیز در تلاش است تا در حداقل زمان ممکن اموال مسروقه به دست مردم برسد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


ممکن است شما دوست داشته باشید