کاهش اندک قیمت خودرو در بازار در پی کاهش نرخ ارز

از سراسر وب


«رکن آنلاین» – به واسطه کاهش نرخ ارز طی یکی دو روز اخیر، بازار خودرو کشور نیز که در حال حاضر قیمت مدل‌های موجود در آن به طور مستقیم با نوسانات بهای ارزهای خارجی رابطه مستقیم پیدا کرده است، اندکی آرام گرفت و پس از چندین مرحله صعود، قیمت خودرو با کاهش ۲ تا ۵ میلیون تومانی روبرو شد.

البته این میزان نزول قیمت در مقایسه با افزایش بی‌سابقه قیمت‌ خودروها چندان چشمگیر نیست اما به هر حال می‌تواند به عنوان ترمزی برای جلوگیری از صعود بیش از حد خودروها تلقی شود.
قیمت خودرو
به گزارش «رکن آنلاین» به نقل از خبرآنلاین، قیمت‌ها در بازار خودرو در حالی اوج گرفتند که بازار خودرو در رکود بسیار عمیق قرار داشته و خریدار چندانی در این بازار وجود ندارد. حتی به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، قیمت محصولات تنها روی کاغذ بالا و پایین می‌شود و تعداد معاملات واقعی بسیار ناچیز است.
 
در میان محصولات گروه پژو، خودرو کراس اوور پژو ۲۰۰۸ قیمتی در حدود یک میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان پیدا کرده و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۲۱۸ میلیون تومان رسیده است. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۲۹۶ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده و مدل صندوقدار وی ۸ این خودرو نیز از بهای ۲۹۱ میلیون تومان برخوردار است. پژو ۲۰۷ اتوماتیک نیز با رقم ۴۵۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
 
در میان محصولات گروه تیبا، مدل هاچبک ex این محصول ۱۶۰ میلیون تومان، تیبا هاچبک پلاس ۱۶۵ میلیون تومان و تیبا صندوقدار بنزینی ۱۴۲ میلیون تومان قیمت دارند. دنا نیز در بازار ۳۲۵ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده و دنا پلاس دنده ای توربو ۴۵۰ میلیون تومان جهت تصاحب خود از خریداران پول طلب می‌کند.
 
بنا به این گزارش، خودرو ساینا ex دنده‌ای ۱۵۵ میلیون تومان، ساینا پلاس ۱۷۵ میلیون تومان، سمند ال ایکس ef۷ با قیمت ۲۳۵ میلیون تومان و سمند ال ایکس سال نیز با بهای ۲۰۶ میلیون تومان به فروش گذاشته شده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید