گوگل در حال تقویت امنیت رمز عبور در نسخه‌های موبایل کروم است

از سراسر وب


«رکن آنلاین» – گوگل امروز آپدیت‌های امنیتی جدیدی را برای نسخه‌های اندروید و iOS مرورگر کروم منتشر کرده است تا امنیت رمز عبور در این اپلیکیشن افزایش پیدا کند. 

گوگل یک سری از آپدیت های امنیتی را برای آخرین ورژن کروم روی گوشی‌های اندروید و iOS منتشر کرده است تا امنیت رمز عبور در این نسخه‌ها افزایش پیدا کند و به اندازه امنیت نسخه وب برسد. 

کروم ۸۶، ورژنی که امروز منتشر می‌شود، به‌طور کلی ایمنی در اندروید و iOS را بهبود داده است؛ در واقع امنیت گشت‌وگذار در وب برای اندروید پر کردن رمز عبور در iOS افزایش داده شده است. همچنین گوگل قابلیت جدیدی را در نسخه جدید اجرا می کند و زمانی که رمز عبور کاربران در معرض خطر قرار بگیرد، مرورگر متوجه می‌شود و کاربر را به صورت مستقیم به صفحه مربوطه برای تغییر رمز عبور هدایت می‌کند. این قابلیت در هر دو نسخه اندروید و iOS اجرا شده است.

این قابلیت به صورت مستقیم به سیستم بررسی امنیت گوگل متصل می‌شود و این سیستم بررسی می‌کند که آیا رمز عبور در معرض خطر قرار دارد یا خیر و آیا Safe Browsing فعال است یا خیر.

قابلیت Safe Browsing چند ماه پیش برای نسخه دسکتاپ کروم فعال شد. در این قابلیت داده‌های جمع آوری شده در زمان واقعی و همان لحظه با گوگل به اشتراک گذاشته می‌شود و این داده‌ها همواره از نظر بدافزار و حمله‌های فیشینگ بررسی می‌شوند تا در صفحاتی که کاربران به آن مراجعه می کنند یا فایل‌هایی که دانلود می کنند، مشکلی برای آن‌ها ایجاد نشود. 

همچنین قابلیت جدیدی به نسخه‌های دسکتاپ و اندروید اضافه شده است که در هر صفحه HTTPS اگر فرم ناامنی وجود داشته باشد، این موضوع به کاربر اطلاع داده می‌شود تا قبل از پر کردن فرم، از نا امن بودن آن باخبر شوند. 

همچنین قابلیت بسیار کاربردی برای کاربران iOS فعال شده است و آن‌ها می‌توانند رمز عبور صفحات مختلف وب را با استفاده از حسگر اثر انگشت یا سنسور تشخیص چهره گوشی خود باز کنند و دیگر نیازی به وارد کردن رمز عبور ندارند. 

ممکن است شما دوست داشته باشید