یوزپلنگ ۱۲ ساله در یزد ازبین رفت

از سراسر وب

یک یوزپلنگ که نامش هومینو بود و علت نامگذاری اش بخاطر  این بود که در دهه ۹۰ اولین بار در اطراف رودخانه ای به این اسم و در پناهگاه حیات وحش دره انجیر اردکان برای بار اول دیده شده بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: یک قلاده یوز پلنگ نر با نام “هومینو ” که حدود ۱۲سال سن داشت در پناهگاه حیات وحش آریز شهرستان بافق تلف شد.

روز شنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست یزد، سیدرضا تورانیان افزود: امروز پس از دریافت تماس تلفنی مبنی بر مشاهده یک قلاده یوزپلنگ که توانایی حرکت ندارد، بلافاصله ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بافق به محل مورد نظر در مسیر جاده معدن چاه گز واقع در پناهگاه حیات وحش آریز اعزام و صحت گزارش واصله را بررسی و تایید کردند.

وی اظهار کرد: حیوان مذکور وضعیت مناسبی نداشته و در همان دقایق اولیه در محل تلف شده بود که در معاینه اولیه توسط دامپزشک، هیچ گونه علایم ظاهری مبنی بر ضربه یا شکستگی مشاهده نشده و پس از هماهنگی با سازمان حفاظت محیط زیست و برداشت نمونه‌های لازم بانک ژن و بانک اسپرم، لاشه و نمونه‌ها برای بررسی دقیق‌تر به سازمان مرکزی محیط زیست ارسال شد.

تورانیان تصریح کرد: با توجه به بررسی صورت گرفته و شناسایی خال‌ها، این یوز نر همان “ هومینو“ است که از اوایل دهه ۹۰ توسط دوربین‌های تله ای تصویربرداری شده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.