۳۵ میلیون نفر؛ نمودار ابتلای جهانی به کووید۱۹ تندتر شد

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند بامداد یکشنبه  از ۳۵ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۳۵,۰۵۴,۸۹۸ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۱,۰۳۶,۳۲۸ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۲۶,۰۶۱,۸۴۳ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با حدود هفت میلیون و پانصدونود هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با حدود ۲۱۴ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است. 

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۱،۶۶ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۸،۷ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا شش میلیون و پانصد و چهل هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد.

 

 

این در حالی است که روز جمعه (به وقت ایران) «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده نیز از مثبت شدن آزمایش ابتلای خود و همسرش به ویروس کووید۱۹ خبر داده و روز شنبه نیز خبر بستری شدن وی در یک بیمارستان نظامی منتشر شد.

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود نه میلیون و هفتاد هزار مبتلا و نزدیک به ۳۱۵ هزار فوتی، و قاره اروپا تقریبا پنج میلیون و دویست‌وچهل هزار مورد ابتلا و ۲۲۴ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که «تدروس آدانوم»،  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود: «در حال حاضر سلاح جادویی وجود ندارد و شاید هیچ وقت وجود نداشته باشد».

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا شمار ابتلای جهانی از ۳۵ میلیون نفر عبور کند.

 

 

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید