۴۲ دستگاه رمز ارز قاچاق از شهر سمنان کشف و ضبط شد

سمنان- فرمانده انتظامی استان سمنان بابیان اینکه ۴۲ دستگاه رمز ارز قاچاق از شهر سمنان کشف و ضبط شد، گفت: ارزش دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال برابر نظر کارشناسان ۵۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین ، سردار عبدالله حسنی ظهر سه‌شنبه در گفتگو با رکن آنلاین خبرنگاران به میزبانی فرماندهی انتظامی سمنان ضمن بیان اینکه مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان خرید و بهره‌برداری غیرقانونی دستگاه‌های رمز ارز دیجیتال را تحت نظارت دارد، ابراز داشت: بر اساس همین مأموریت ذاتی مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان فردی را که در این حوزه فعالیت دارد در شهر سمنان شناسایی کردند.

وی افزود: بررسی‌های تحقیقات تکمیلی کارآگاهان پلیس اقتصادی سمنان حاکی از این بود که فرد متخلف با تهیه دستگاه‌های رمز ارز دیجیتال و نصب آن‌ها در یک واحد دامداری غیرفعال اقدام به بهره‌برداری غیرمجاز کرده است لذا موضوع بازدید از این واحد در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان سمنان ضمن بیان اینکه طی بازدید از این واحد غیرفعال ۳۰ دستگاه تولید رمز ارز دیجیتال در حال بهره‌برداری نیز کشف شد، ابراز داشت: با دستگیری مالک متخلف ۱۲ دستگاه رمز ارز دیگر نیز در سه واحد مسکونی در نقاط مختلف شهر کشف شد.

حسنی بابیان اینکه خاطیان رمز ارز دیجیتال شناسایی و دستگیر می‌شوند و محلی برای پنهان‌کاری نیست، در ادامه تصریح کرد: درمجموع ۴۲ دستگاه رمز ارز قاچاق توسط پلیس امنیت اقتصادی از شهر سمنان کشف و ضبط شد که ارزش آن‌ها ۵۵۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی افزود: سودجویان این حوزه با خرید این دستگاه‌ها ضمن استفاده غیرمجاز از مدار برقی و خروج ارز از داخل کشور امنیت اقتصادی را نیز به اخلال می‌کشند که باید گفت پلیس با هرگونه مواردی ازاین‌دست برخوردهای لازم را انجام می‌دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.