از سراسر وب

ق

[chart sym=”btc”]

[coins sym=”BTC” faname=”بیت کوین”]

اخبار بیت کوین

اخبار اقتصادی

قیمت محصولات ایران خودرو امروز شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳/جدول

قیمت بازار و قیمت نمایندگی خودرو‌های ایران خودرو امروز شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ را در جدول زیر مشاهده نمایید. قیمت خودروهای ایران خودرو خودرو قیمت بازار (تومان) قیمت نمایندگی (تومان) وانت آریسان (ارتقاء) ۴۵۱,۰۰۰,۰۰۰ ۴۱۳,۹۰۸,۰۰۰ سورن پلاس موتور XU7P ۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴۶۴,۸۹۱,۴۰۰ سورن پلاس (فول) ۷۵۵,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید سورن پلاس (ارتقاء) ۷۷۲,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید سورن پلاس دوگانه‌سوز ۷۹۲,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید دنا پلاس (تیپ ۱) ۸۲۵,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید دنا پلاس (۶ سرعته)…

حقوق کدام گروه از بازنشستگان ۳۵ درصد افزایش یافت؟

امروز ۱۲ اردیبهشت به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار، افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی در هیئت دولت تصویب شد و حقوق حداقل بگیران بازنشستگان حوزه تامین اجتماعی ۳۵ درصد افزایش یافت و یک بازنشسته دارای همسر و یک فرزند حداقل حقوق بالای ۱۰ میلیون تومان خواهد شد. برای سایر سطوح ۲۲ درصد به اضافه عدد ثابتی که معمول هر سال بود در هیات وزیران تصویب شد.

ثبت نام وام ۲۰۰ میلیونی بانک رفاه بدون ضامن

حقوق بگیران تامین اجتماعی که فیش واریزی آن‌ها مربوط به این مجموعه است امکان درخواست وام ۲۰۰ میلیونی این مجموعه با سود ۱۸ درصدی را دارند. این وام ۲۰۰ میلیون تومانی به منظور افزایش رفاه مشتریان این بانک ارائه شده است. افراد گذشته از داشتن واریز فیش حقوقی باید اعتبار شغلی داشته باشند تا امکان درخواست برای این وام را داشته باشند. سپرده لازم برای دریافت این وام قرض الحسنه اعلام شده و متقاضیان این تسهیلات نباید بدهی معوق یا چک برگشتی ثبت شده در سیستم بانکی داشته باشند. افراد باید این وام را حداکثر طی ۱۰ ماه بازپرداخت کنند.…

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ قیمت خودروهای ایران خودرو خودرو قیمت بازار (تومان) قیمت نمایندگی (تومان) وانت آریسان (ارتقاء) ۴۴۳,۰۰۰,۰۰۰ ۴۱۳,۹۰۸,۰۰۰ سورن پلاس موتور XU7P ۶۵۴,۰۰۰,۰۰۰ ۴۶۴,۸۹۱,۴۰۰ سورن پلاس (فول) ۷۵۵,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید سورن پلاس (ارتقاء) ۷۷۳,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید سورن پلاس دوگانه‌سوز ۸۱۰,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید دنا پلاس (تیپ ۱) ۸۳۴,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید دنا پلاس (۶ سرعته) ۸۵۴,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵۸,۱۵۰,۰۰۰ دنا…

سرقت سهمیه بنزین با استفاده از تراشه کارت سوخت

سرقت تراشه کارت سوخت، اتفاقا امری آسان است که به راحتی قابل اجراست. کافی است یک فنک را زیر تراشه کارت سوخت گرفته و با کمی حرارت، تراشه را جدا کنید. این اتفاق جدیدا در تعدادی از پمپ بنزین‌های تهران رخ داده و مردم به شدت از این اقدام شکایت دارند. یکی دیگر از روش‌های سرقت سهمیه سوخت، شکستن کارت سوخت توسط متصدی‌های پمپ بنزین است که این امر را بسیاری از شهروندان به ما اطلاع داده‌اند. بسیاری از شهروندان طی هفته گذشته، اطلاع دادند که سهمیه سوخت آن‌ها از بین رفته و یا اینکه کارت آن‌ها در هنگام انجام فرآیند سوختگیری شکسته است و…

میزان رشد قیمت خوراکی‌ها در یک سال

میزان رشد قیمت خوراکی‌ها در یک سال از ۵۳ قلم کالای اعلامی توسط مرکز آمار قیمت ۱۷ کالا بین ۳۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است. ۴ قلم کالا نیز در اسفند ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل بیش از ۶۰ درصد رشد قیمت داشته‌اند. نکته جالب اینجاست که پیاز، روغن جامد، برنج ایرانی، روغن مایع و فلفل دلمه نسبت به سال قبل ارزانتر شده اند.

میزان حقوق بازنشستگان در ۱۴۰۳

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: هر ساله محاسبات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در فروردین ماه انجام می‌گیرد و امسال نیز همین روند ادامه می‌یابد و متناسب با افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، مستمری بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش پیدا می‌کند. همچنین افزایش مستمری بازنشستگان کارگری تابع قوانین مشخص خود است و می‌تواند از افزایش مزد کارگران شاغل که در شورایعالی کار مصوب شده، بیشتر باشد.

واریز یارانه فروردین دهک چهارم تا نهم

یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۵۸ مربوط به فروردین‌ماه ۱۴۰۲ به حساب تمام سرپرستان خانوار دهک‌های چهارم تا نهم در سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ قابل برداشت است. پیرو اطلاعیه قبلی سازمان هدفمند سازی یارانه ها در مورد نحوه پرداخت یارانه کمک معیشتی و تغییرات در زمان پرداخت یارانه از ۲۰ هر ماه به ۲۵ (پرداخت دهک اول، دوم و سوم) و ۳۰ ماه (دهک چهارم تا نهم)، یارانه مرحله ۱۵۸ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های چهارم تا نهم کل کشور واریز و از ساعت ۲۴ قابل برداشت است.

ایران و جیبوتی تنها کشورهای تعطیل پنج شنبه

در دنیا فقط جیبوتی را داریم که پنجشنبه‌ها تعطیل است. از نظر جهانی تمام دنیا یک قانون نانوشته وجود دارد که اگر قبول داریم دنیا یک دهکده کوچک شده، باید به قوانین آن احترام بگذاریم. بخشی از این قوانین، قوانین مالی است که باید به آن احترام بگذاریم و اگر مقاومت کنیم از دهکده اخراج می‌شویم. به همین خاطر هرچقدر به زبان مشترک برسیم، برای خودمان بهتر است. یک زمان ما تعیین‌کننده اقتصاد جهانی هستیم، بحث دیگریست، اما وقتی پیرو هستیم، روز به روز بیشتر حذف می‌شویم. یکی از این قوانین، هماهنگی ساعات کاری و اداری است.

Bitcoin

بیت کوین چیست؟ قیمت Bitcoin

از حدود دو هزار و پانصد سال قبل تا به الان، پول همواره ماهیت فیزیکی داشت. اما این روزها با پدیده‌ی جدید و صد البته جالبی به نام بیت کوین (Bitcoin) روبرو هستیم. حتما شما هم تا به الان جست‌و‌جوهای زیادی در رابطه با این موضوع داشته‌اید و متوجه شدید که این پدیده را در زمره رمزارزها قرار داده‌اند. با این که در طول روز اصطلاحات مربوط به آن را به دفعات می‎شنویم اما درک کردن ماهیت اصلی آن‌ها ممکن است کار سختی باشد. در این نوشته قصد داریم تا این ارز دیجیتال را به زبان ساده به شما توضیح دهیم.

رمز ارز بیت کوین چیست؟

بگذارید سر راست و واضح صحبت کنیم! بیت کوین نوعی پول است. شما با استفاده از آن می‌توانید خرید کنید، می‌توانید در زمان مورد نیاز آن را بفروشید و یا هر چقدر که دوست دارید از آن بخرید. تعداد زیادی از مردم این ارز دیجیتال را خریداری می‌کنند تا بعدا و زمانی که ارزش آن بیشتر شد، آن را به فروش برسانند.

اما چرا آن را رمز ارز نامیده‌اند؟ به این خاطر که تولید این پول و تایید تراکنش‎های انجام شده توسط آن به وسیله یک سری از الگوریتم‌های رمزگذاری انجام می‎شود.

بیت کوین توسط چه کسی ساخته شده است؟

یکی از حقایق جالب این رمز ارز این است که سازنده آن مشخص نیست. با این که افراد زیادی ادعا کرده‌اند که آن‌ها این رمز ارز را ایجاد کرده‌اند اما شواهد چیز دیگری را نشان می‌دهد. تنها چیزی که مشخص است این است که یک فرد یا یک گروه به نام «ساتوشی ناکوموتو» آن را ایجاد کرده است.

چگونه می‌توان این پول دیجیتالی خرید؟

  • خرید مستقیم
  • خرید از صرافی‌ها
  • دریافت به وسیله ماینینگ

برای این که این رمز ارز را خریداری کنید، نیاز به یک کیف پول دیجیتال دارید. بعد از آن می‌توانید خرید را از هر کسی انجام دهید. هر شخصی که صاحب بیت کوین است می‌تواند با دریافت پول واقعی از شما مقداری از آن را به فروش برساند. در واقع شما با ایجاد یک کیف پول دیجیتال برای خود صاحب یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی خواهید شد. شخص فرستنده با دریافت کلید عمومی می‌تواند ارز مد نظر را به کیف پول شما واریز کند.

اما همیشه راه حل‌های ساده‌تری هم وجود دارد. ممکن است خرید رمز ارز از اشخاص خطرناک باشد. راه جایگزین این است که صرافی‌های مورد اطمینان که در کشور خودمان هم وجود دارند را پیدا کرده و با شارژ کردن حساب کاربری خود و واریز وجه، به اندازه‌ی دلخواه این پول دیجیتالی به دست آورید.

منظور از استخراج (ماینینگ) چیست؟

غیر از این که از اشخاص یا صرافی‌ها اقدام به خرید بیت کوین کنید، راه‌های دیگری هم برای انجام این کار وجود دارد. ماینینگ فرایندی است که طی آن شما با استفاده از قدرت پردازشی سیستم کامپیوتری خود اقدام به ایجاد امنیت در شبکه و انجام تراکنش‌ها خواهید کرد. طی این اقدام شما  با تولید چیزی به نام بلاک و اتصال به یک شبکه نامتمرکز به نام بلاکچین پاداش دریافت می‌کنید که این پاداش در قالب رمز ارز مذکور است.

با این که عمل استخراج بسیار وسوسه کننده به نظر می‌رسد اما این روزها انجام آن به شدت رقابتی و سخت شده است. به طوری که حتی قوی‌ترین سخت‌افزارها هم شانس زیادی برای دریافت این پول دیجیتالی ندارند. همچنین هزینه مصرفی برق و استهلاک دستگاه‌ها به صرفه نخواهد بود. شاید به خاطر همین است که افراد به سوی سایر ارزهای دیجیتال کشیده شده‌اند.

بیت کوین

قیمت بیت کوین چقدر است؟

جالب است بدانید که در سال ۲۰۰۹ این ارز هیچ ارزشی نداشت و می‌توان گفت که ارزش آن ۰ بود. در سال ۲۰۱۰  یعنی یک سال بعد از معرفی هر واحد آن ۰.۵ دلار ارزش قیمت گرفت اما امروز بیش از ۶۴ هزار دلار است و این موضوع نشان می‎دهد که قیمت آن صعود چشمگیری داشته. البته این روند همیشه به شکل صعودی نبود و گاهی سقوط‌‎هایی هم مشاهده شده است. در این میان برخی افراد که از علم نوسان گیری مطلع‌اند توانستند با خرید و فروش این ارز دیجیتال سود زیادی کنند.

ما اینجا و در سایت رکن آنلاین قیمت بیت‌ کوین را به صورت لحظه به لحظه و در واحد‌های دلار و ریال به همراه بررسی بالاترین و پایین‌ترین قیمت‌های چند روز اخیر نشان می‌دهیم و شما می‌توانید از روی نمودار و جدولی که در بالای صفحه مشاهده می‌کنید میزان نوسانات این پول دیجیتال را بررسی کنید.