از سراسر وب

[cointext sym=”neo” faname=”نئو”]

[chart sym=”neo”]

[coins sym=”neo” faname=”نئو”]

اخبار اقتصادی

قیمت محصولات ایران خودرو امروز شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳/جدول

قیمت بازار و قیمت نمایندگی خودرو‌های ایران خودرو امروز شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ را در جدول زیر مشاهده نمایید. قیمت خودروهای ایران خودرو خودرو قیمت بازار (تومان) قیمت نمایندگی (تومان) وانت آریسان (ارتقاء) ۴۵۱,۰۰۰,۰۰۰ ۴۱۳,۹۰۸,۰۰۰ سورن پلاس موتور XU7P ۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴۶۴,۸۹۱,۴۰۰ سورن پلاس (فول) ۷۵۵,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید سورن پلاس (ارتقاء) ۷۷۲,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید سورن پلاس دوگانه‌سوز ۷۹۲,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید دنا پلاس (تیپ ۱) ۸۲۵,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید دنا پلاس (۶ سرعته)…

حقوق کدام گروه از بازنشستگان ۳۵ درصد افزایش یافت؟

امروز ۱۲ اردیبهشت به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار، افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی در هیئت دولت تصویب شد و حقوق حداقل بگیران بازنشستگان حوزه تامین اجتماعی ۳۵ درصد افزایش یافت و یک بازنشسته دارای همسر و یک فرزند حداقل حقوق بالای ۱۰ میلیون تومان خواهد شد. برای سایر سطوح ۲۲ درصد به اضافه عدد ثابتی که معمول هر سال بود در هیات وزیران تصویب شد.

ثبت نام وام ۲۰۰ میلیونی بانک رفاه بدون ضامن

حقوق بگیران تامین اجتماعی که فیش واریزی آن‌ها مربوط به این مجموعه است امکان درخواست وام ۲۰۰ میلیونی این مجموعه با سود ۱۸ درصدی را دارند. این وام ۲۰۰ میلیون تومانی به منظور افزایش رفاه مشتریان این بانک ارائه شده است. افراد گذشته از داشتن واریز فیش حقوقی باید اعتبار شغلی داشته باشند تا امکان درخواست برای این وام را داشته باشند. سپرده لازم برای دریافت این وام قرض الحسنه اعلام شده و متقاضیان این تسهیلات نباید بدهی معوق یا چک برگشتی ثبت شده در سیستم بانکی داشته باشند. افراد باید این وام را حداکثر طی ۱۰ ماه بازپرداخت کنند.…

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ قیمت خودروهای ایران خودرو خودرو قیمت بازار (تومان) قیمت نمایندگی (تومان) وانت آریسان (ارتقاء) ۴۴۳,۰۰۰,۰۰۰ ۴۱۳,۹۰۸,۰۰۰ سورن پلاس موتور XU7P ۶۵۴,۰۰۰,۰۰۰ ۴۶۴,۸۹۱,۴۰۰ سورن پلاس (فول) ۷۵۵,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید سورن پلاس (ارتقاء) ۷۷۳,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید سورن پلاس دوگانه‌سوز ۸۱۰,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید دنا پلاس (تیپ ۱) ۸۳۴,۰۰۰,۰۰۰ توقف تولید دنا پلاس (۶ سرعته) ۸۵۴,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵۸,۱۵۰,۰۰۰ دنا…

سرقت سهمیه بنزین با استفاده از تراشه کارت سوخت

سرقت تراشه کارت سوخت، اتفاقا امری آسان است که به راحتی قابل اجراست. کافی است یک فنک را زیر تراشه کارت سوخت گرفته و با کمی حرارت، تراشه را جدا کنید. این اتفاق جدیدا در تعدادی از پمپ بنزین‌های تهران رخ داده و مردم به شدت از این اقدام شکایت دارند. یکی دیگر از روش‌های سرقت سهمیه سوخت، شکستن کارت سوخت توسط متصدی‌های پمپ بنزین است که این امر را بسیاری از شهروندان به ما اطلاع داده‌اند. بسیاری از شهروندان طی هفته گذشته، اطلاع دادند که سهمیه سوخت آن‌ها از بین رفته و یا اینکه کارت آن‌ها در هنگام انجام فرآیند سوختگیری شکسته است و…

میزان رشد قیمت خوراکی‌ها در یک سال

میزان رشد قیمت خوراکی‌ها در یک سال از ۵۳ قلم کالای اعلامی توسط مرکز آمار قیمت ۱۷ کالا بین ۳۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است. ۴ قلم کالا نیز در اسفند ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل بیش از ۶۰ درصد رشد قیمت داشته‌اند. نکته جالب اینجاست که پیاز، روغن جامد، برنج ایرانی، روغن مایع و فلفل دلمه نسبت به سال قبل ارزانتر شده اند.

میزان حقوق بازنشستگان در ۱۴۰۳

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: هر ساله محاسبات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در فروردین ماه انجام می‌گیرد و امسال نیز همین روند ادامه می‌یابد و متناسب با افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، مستمری بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش پیدا می‌کند. همچنین افزایش مستمری بازنشستگان کارگری تابع قوانین مشخص خود است و می‌تواند از افزایش مزد کارگران شاغل که در شورایعالی کار مصوب شده، بیشتر باشد.

واریز یارانه فروردین دهک چهارم تا نهم

یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۵۸ مربوط به فروردین‌ماه ۱۴۰۲ به حساب تمام سرپرستان خانوار دهک‌های چهارم تا نهم در سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ قابل برداشت است. پیرو اطلاعیه قبلی سازمان هدفمند سازی یارانه ها در مورد نحوه پرداخت یارانه کمک معیشتی و تغییرات در زمان پرداخت یارانه از ۲۰ هر ماه به ۲۵ (پرداخت دهک اول، دوم و سوم) و ۳۰ ماه (دهک چهارم تا نهم)، یارانه مرحله ۱۵۸ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های چهارم تا نهم کل کشور واریز و از ساعت ۲۴ قابل برداشت است.

ایران و جیبوتی تنها کشورهای تعطیل پنج شنبه

در دنیا فقط جیبوتی را داریم که پنجشنبه‌ها تعطیل است. از نظر جهانی تمام دنیا یک قانون نانوشته وجود دارد که اگر قبول داریم دنیا یک دهکده کوچک شده، باید به قوانین آن احترام بگذاریم. بخشی از این قوانین، قوانین مالی است که باید به آن احترام بگذاریم و اگر مقاومت کنیم از دهکده اخراج می‌شویم. به همین خاطر هرچقدر به زبان مشترک برسیم، برای خودمان بهتر است. یک زمان ما تعیین‌کننده اقتصاد جهانی هستیم، بحث دیگریست، اما وقتی پیرو هستیم، روز به روز بیشتر حذف می‌شویم. یکی از این قوانین، هماهنگی ساعات کاری و اداری است.

پلتفرم نئو(NEO) چیست؟

نئو یک پلتفرم نرم افزار منبع باز روی شبکه بلاکچین است. رمز ارز NEO به واسطه Da Hong Fei در سال ۲۰۱۴ ایجاد شده است.  در واقع نام قبلی این پلتفرم (Antshares) بود که در سال ۲۰۱۷ به NEO تغییر پیدا کرد.

هدفی که این پلتفرم در پی تحقق آن است، ایجاد اقتصاد هوشمند با استفاده از قراردادهای هوشمند و سیستم بلاکچین برای مدیریت و کنترل دارایی‌ها و ارزهای دیجیتال است. رمز ارز پلتفرم NEO در واقع به دو کوین NEO و GAS تقسیم بندی می‌شود.

در ادامه‌ی این مقاله اطلاعات بیشتر و کامل‌تری راجع به پلتفرم NEO ارائه خواهیم داد. اگر مایل هستید تا اطلاعاتی در زمینه رمز ارز NEO کسب کنید، می‌توانید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

تاریخچه پیدایش نرم افزار منبع باز نئو (NEO)

در سال ۲۰۱۴ برای اولین بار  Da Hong Fei با همکاری اریک ژانگ Antshares را پایه گذاری کردند. بعد از یک سال در سال ۲۰۱۵ مقاله سفید را منتشر کردند. بعد از آن در سال ۲۰۱۷ با تغییر نام پلتفرم از Antshares به NEO و شکل گیری هدف اقتصاد هوشمند به کار خود ادامه دادند.

نئو در واقع از پیشوند مربوط به یونان باستان گرفته شده است و در واقع به معنی مدرن، جوان و جدید است. در سال ۲۰۱۸ شرکت مادر NEO Onchina به ازای هر ۵ NEO نگهداری شده در کیف پول دیجیتال رمز ارز کاربران، ۱ رمز Ontology (ONT) منتشر کرد. این رمزها یا نشانه‌ها هنگام بروز رسانی سیستم برای رای گیری  و کارهای مربوط به تایید هویت و مواردی از این قبیل، برای کنترل بستر NEO مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رمز ارزهای NEO بر خلاف مقررات تعیین شده درباره رمز ارزها نیستند و به همین علت در بیشتر کشورها، حتی کشورهایی که قانون‌های سختی در باره رمز ارزها دارند، فعالیت خوبی از خود نشان

بدهند. قابل ذکر است که شرکت NEO و شرکت Onchain وابستگی و مالکیتی نسبت به یکدیگر ندارند، بلکه به صورت جدا کارها و عملیات متفاوتی انجام میدهند.

قابلیت دیجیتالی شدن دارایی‌ها در پلتفرم NEO

همانطور که در بیشتر پلتفرم‌ها و رمز ارزها شما قادر به خرید و فروش و نگهداری رمز ارزهای خود در شبکه یا کیف پول دیجیتال هستید، در پلتفرم نئو که یک شبکه‌ی امن‌تر است و توانسته هزینه‌های واسطهها را حذف کند، همچنین قابلیت رهگیری دارد، به صورت منبع باز است و ویژگی‌های مثبت دیگری از این قبیل دارد، رمز ارز‌ها و دارایی‌های شما علاوه بر نگهداری امن می‌توانند به صورت دیجیتالی در بیایند.

در واقع شما به ازای دارایی‌های خود یعنی رمز ارزها که حالت فیزیکی دارند، دارایی دیجیتال نیز خواهید داشت. همین دیجیتالی شدن دارایی‌ها، یک هویت به دارایی‌ها می‌دهد و نگهداری و حفاظت آنها بسیار امن‌تر انجام می‌شود.

هویت‌های دیجیتالی برای شناسایی اطلاعات کاربران و شرکت‌ها بسیار کاربرد دارد. همچنین معاملات و تراکنش‌های انجام شده، نیاز به نظارت قانونی و کنترل ندارند و به صورت امن صورت می‌گیرد. در واقع این امنیت به واسطه کد های برنامه نویسی که امکان پیگیری و ردیابی تراکنش‌ها را فراهم می‌کنند، تامین می‌شود.

پلتفرم نئو علاوه بر دو کوینی (NEO, GAS) که دارد، زبان‌های مخصوص و متفات برنامه نویسی را نیز ساپورت می‌کند که این موضوع جزو نقاط قوت این پلتفرم محسوب می‌شود.

پلتفرم NEO در دنیای امروز

رمز ارز NEO با توجه به ویژگی‌های مثبتی که دارد، در مدت زمان کمی به جایگاه خوبی مثل رتبه ۲۱ بازار رسید و ارزشی معادل با ۷.۶۸ میلیارد دلار را به دست آورده است. قیمت یک واحد NEO  حدود ۱۰۸.۸۱ دلار در حال حاضر در حال معامله است.

بیشترین قیمتی که NEO تاکنون داشته است مربوط به دی ماه سال ۹۶ در تاریخ  ۲۵/۱۰ (۱۵ January 2018) می‌شود، که هر واحد در حدود ۱۸۷.۴۰ دلار معامله شده است که اکنون با افت قیمت مواجه شده است. مهم‌ترین صرافی که معاملات رمز ارز نئو را پشتیبانی می‌کند، صرافی Upbit است.

استخراج رمز ارز نئو

نئو در واقع قابل استخراج نیست بلکه در آغاز کار چند میلیون توکن نئو که در حدود ۱۰۰ میلیون است به شبکه تزریق شده است. از این مقدار نیمی از آن برای پیشرفت شرکت صرف شده است. در مقابل NEO توکن دیگری به نام GAS وجود دارد که بر خلاف NEO  هیچ سرمایهای به آن تزریق نشده است، بلکه کم کم در حدود ۸ GAS روی بلاکچین به وجود می‌آید و در نهایت به ۱۰۰ میلیون می‎‌رسد.

در واقع توکن NEO بیشتر از توکن GAS سود دهی دارد. در واقع NEO بیشتر برای سرمایه گذاری است. در حالی که GAS مربوط به تراکنش و کارمزد آن است.

جمع بندی

با توجه به امنیت بسیار بالای سیستم و پلتفرم NEO، داشتن هویت دیجیتالی، قابل اجرا بودن در بیشتر کشورها، سرعت بالای تراکنش‌ها و ارزشی که در چند سال به دست آورده است، می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای سرمایه گذاری باشد.

پلتفرم نئو روز به روز در حال پیشرفت و بهبود عملکرد خود است و برنامه نویسان این شرکت، برنامه‌های بسیار با کیفیتی برای این پلتفرم در نظر دارند. نئو در واقع به صورت یک اتریوم است که در کشور چین پایه گذاری شده است.