بنر خانگی

اسرائیل: ایران سواحل ما را آلوده کرده است

اسرائیل ایران را به «ترور محیط زیستی» متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، وزیر حفاظت از محیط زیست اسرائیل ایران را به دخالت در آلودگی نفتی سواحل این رژیم متهم و آن را “اقدام تروریستی ایران علیه اسرائیل” توصیف کرد.

 

وی همچنین گفت کشتی مسوول این آلودگی در مالکیت شرکت لیبیایی است و بدون استفاده از سیستم های ردیابی ناوبری، ایران را به سمت آب های اسرائیل ترک کرد.

 

در روزهای اخیر نشت نفتی، سواحل اسرائیل را آلود و به بسیاری از موجودات دریایی از جمله لاک پشت ها آسیب زده است.

 

اتهام جدید اسرائیل: ایران، سواحل اسرائیل را آلوده کرده / این اقدام تروریستی است

 

“گیلا جملئیل” وزیر حفاظت از محیط زیست اسرائیل مدعی شد ایران در پشت ماجرای نشت و آلودگی نفتی است که به تازگی در سواحل اسرائیل روی داده و منجر به آسیب زیادی شده است.

ایران متهم به آلودگی سواحل اسرائیل,اخبار سیاست خارجی,خبرهای سیاست خارجی

 

وی افزود که با این این اتفاق به عنوان یک حادثه تروریستی” تعامل خواهیم کرد.

 

هنوز هیچ منبع مستقلی  این سخنان مقامات اسرائیلی را تایید نکرده است.

 

در تحقیق اسرائیل آمده است یک کشتی ناشناس در ۱۱ فوریه گذشته در ۵۰ کیلومتری ساحل اسرائیل عبور کرد. این کشتی منبع احتمالی آلودگی دریا و ساحل است. فعالان محیط زیستی می گویند محو آثار منفی این آلودگی به گذشت سال ها نیاز دارد.

 

وزیر حفاظت از محیط زیست اسرائیل ادامه داد کشتی مسوول آلودگی بدون استفاده از سیستم های ردیابی ناوبری از ایران حرکت کرد و دوباره به ایران برگشت. این کشتی از ایران به سمت سوریه، محموله نفتی حمل می کرد.

 

وی با طرح اتهاماتی علیه تهران مدعی شد: ایران نه تنها با استفاده از سلاح هسته ای به فعالیت های تروریستی دست می زند بلکه از طرق حملات زیست محیطی نیز این کار را انجام می دهد.

 

آلودگی زیست محیطی نه تنها سواحل اسرائیل را در برگرفته  بلکه به سواحل لبنان نیز رسیده است.

ایران متهم به آلودگی سواحل اسرائیل,اخبار سیاست خارجی,خبرهای سیاست خارجی

 

وزیر اسرائیلی افزود این کشتی از خلیج فارس و دریای سرخ بدون ارتباطات بی سیم حرکت کرد ولی قبل از عبور از کانال سوئز، سیستم ناوبری خود را روشن کرد. کشتی قبل از ورود به آب های اسرائیل در شرق دریای مدیترانه دوباره سیستم های ردیابی خود را خاموش کرد و بین روزهای ۱ و ۲ فوریه، به دریا نفت ریخت. این کشتی به نام امیرالد پرچم پاناما را داشت. این کشتی بعد از انتقال محموله نفت خام از ایران به سوریه، دوباره به ایران برگشت.

ایران متهم به آلودگی سواحل اسرائیل,اخبار سیاست خارجی,خبرهای سیاست خارجی

 

او ادعا کرد: ایران از طریق آسیب زدن به محیط زیست، در حال فعالیت تروریستی است. هنگامی که ایران به محیط زیست آسیب می زند تنها به اسرائیل آسیب نمی زند.

 

وی همچنین گفت: دست های طولانی ما به هر فردی که به طبیعت ما یا به دریای ما یا به سواحل ما آسیب بزند می رسد.

 

پایان خبر / رکن آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.