افراد مشهوری که برای همیشه ناپدید شدند

از سراسر وب

آنتوان دو سنت اگزوپری
نویسنده محبوب اثر کلاسیک «شازده کوچولو» همچنین به‌عنوان یک خلبان در جنگ جهانی دوم به کشورش خدمت می‌کرد. این نویسنده فرانسوی در ۳۱ جولای ۱۹۴۴ به یک مأموریت شناسایی بر فراز دریای مدیترانه اعزام شد و دیگر هرگز دیده نشد. لاشه هواپیمای او در سال ۲۰۰۰ کشف شد اما هیچ اثری از جسد او وجود نداشت، بنابراین تئوری‌هایی وجود دارند که می‌گویند او هنوز زنده است.

فن بینگ بینگ
فن بینگ بینگ یکی از محبوب‌ترین و پردرآمدترین بازیگران چین به شمار می‌رفت که در سال ۲۰۱۸ به طور ناگهانی از انظار عمومی ناپدید شد. این غیبت ناگهانی نگرانی گسترده‌ای را در میان طرفداران او و رسانه‌ها ایجاد کرد. برخی این ناپدید شدن را به مسائل سیاسی و کمونیست‌ها مرتبط کردند اما در آخر مشخص شد این بازیگر به دلیل فرار مالیاتی تحت بازجویی بوده و به همین دلیل ترجیح داد در رسانه‌ها ظاهر نشود.

اسکات اسمیت
اسمیت نوازنده بیس گروه راک محبوب کانادایی Loverboy بود که در سال ۲۰۰۰ به همراه دوستانش به یک تفرجگاه ساحلی در کالیفرنیا سفر کرد. او آخرین بار در یک قایق تفریحی به مقصد مکزیک دیده شد اما گویا یک موج بزرگ او را در خود کشاند و تا سال‌ها تیم‌های جستجو نتوانستند بقایای او را پیدا کنند.

جیم سالیوان
این خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی دهه ۷۰ میلادی، در راه رفتن به یکی از اجراهایش در نیومکزیکو ناپدید شد. از آنجا که آلبوم جدید او درباره آدم فضایی‌ها بود برخی تئوری‌هایی درباره دزدیده شدن وی توسط بیگانگان مطرح کردند که توجه بسیاری از مردم را جلب کرد.

هارولد هولت
نخست وزیر استرالیا در دسامبر ۱۹۶۷ برای شنا به ایالت ویکتوریا سفر کرد اما هرگز به خانه بازنگشت. ناپدید شدن ناگهانی او گمانه‌زنی‌های عمومی را برانگیخت و حتی برخی احتمال دادند او ناپدید شدن خود را جعل کرده یا توسط قدرت‌های خارجی ربوده شده است. با همه این‌ها این پرونده یکی از معروف‌ترین معماهای حل نشده تاریخ سیاسی استرالیا به شمار می‌رود.

ممکن است شما دوست داشته باشید