انتخابات به دور دوم می‌کشد؟

از سراسر وب

حسین شاکری‌نژاد در گفت‌وگو با برنامه «زمانه» شبکه دو گفت: فردای مناظره اول ریاست جمهوری، یک نظرسنجی تلفنی توسط مرکز تحقیقات صدا و سیما انجام و مشخص شد که مناظره اول ۳۱ درصد مخاطب داشت. نظرسنجی‌های دیگر نیز تقریبا همین میزان مخاطب را احصا کرده بودند. اگر این عدد را در جامعه بالای ۱۸ سال که حدودا ۶۱.۵ میلیون نفر است لحاظ کنیم، تقریبا می‌توان گفت که بیش از ۱۹ میلیون نفر مناظره‌ اول را تماشا کرده‌اند.

او در پاسخ به المیرا شریفی‌مقدم مجری برنامه درباره اینکه وضعیت نظرسنجی‌ها درباره میزان مشارکت چگونه است، بیان کرد: در تمام نظرسنجی‌ها، کماکان درصد بالایی از کسانی که قصد رای دادن دارند، می‌گویند هنوز تصمیم نگرفته‌اند به چه کسی رای دهند.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما همچنین تصریح کرد که با شرایط فعلی انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود و گفت: احتمالا همه در فضای مجازی دیده‌اند که فاصله سه نفر از نامزدها بسیار نزدیک است و حتی در نظرسنجی‌های مختلف جایگاه آن‌ها جابه جا می‌شود. نکته‌ای که تا امروز به نظر می‌رسد خیلی جدی باشد، این است که ظاهرا انتخابات در دور اول تمام نمی‌شود و تا به امروز طبق نظرسنجی‌ها، هیچ کدام از نامزدها نمی‌توانند ۵۰ درصد آرا را داشته باشند و انتخابات به دور دوم می‌رود؛ البته اگر هفته‌ اینده اتفاق خارق‌العاده‌ای رخ ندهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.