اولین کنسرت بزرگ در تخت جمشید برگزار شد

از سراسر وب

برای نمونه در هفته اخیر رویداد بزرگترین جشن خانواده سرودی‌های ایران با عنوان جشن اختتامیه سومین فصل لیگ سرود ایران، همزمان با آغاز دهه ولایت در مجموعه فرهنگی سعدی برگزار شد که مورد استقبال کم نظیر مردمی نیز قرار گرفت.

وی با تأکید بر اینکه گردشگری رویداد امروزه از مهم‌ترین شاخه‌های گردشگری است که بیشتر کشورهای پیشرو این صنعت از آن بهره می‌جویند، گفت: اماکن تاریخی فرهنگی استان فارس هم اکنون کانونی برای برگزاری رویدادهای ملی شده است و جدا از رویدادهای فرهنگی و هنری که در طول ایام هفته در این اماکن به ویژه آرامگاه حافظ و سعدی برگزار می‌شود، میزبان برگزاری رویدادهای ملی در اماکن تاریخی هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: به زودی رویدادهای گردشگری، فرهنگی و مذهبی پیش‌بینی شده برای تابستان امسال را معرفی و اجرا خواهیم کرد که هدف از اجرای این رویدادها شناخت گردشگران و جامعه هدف استان از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و پتانسیل‌های گردشگری فارس خواهد بود.

ثابت اقلیدی به برگزاری کنسرتی در تخت جمشید نیز اشاره کرد و افزود: تمامی جوانب کار برای اجرای چنین کنسرتی در یک مجموعه تاریخی با دقت و نظارت کارشناسان حوزه میراث فرهنگی گردشگری استان سنجیده شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری رویدادها در اماکن تاریخی و فرهنگی فرصت طلایی برای جذب بیشتر گردشگران و ماندگاری ساعت بازدید است، گفت: در حال حاضر استان فارس به مرکز و کانون رویدادها تبدیل شده است و بی شک این موضوع تاثیر بسزایی در توسعه و اقتصاد گردشگری استان دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس به برگزاری جشنواره بین‌المللی چند رسانه‌ای میراث فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها این جشنواره که یکی از مهم‌ترین رویدادهای بین‌المللی کشور است، هم به میزبانی شیراز و در پاییز امسال برگزار خواهد شد که بی‌تردید تاثیر و نقش بسزایی در معرفی جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری همچنین ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل استان فارس در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.