اینستاگرام الگوریتم محتوای خود را تغییر می دهد

از سراسر وب

اینستاگرام در حال به‌روزرسانی الگوریتم خود است تا محتوای خلاقانه‌تر و اصیل‌تری از خالقان محتوا با دنبال‌کنندگان کمتر را برای سایر کاربران این پلتفرم به‌نمایش بگذارد.

این تغییرات شامل جایگزینی محتوای بازنشر‌شده با محتوای اصلی در توصیه‌ محتوایی (Recommendations) اینستاگرام به کاربران و افزودن برچسب‌هایی به محتوای بازنشر‌شده و حذف حساب‌های بازنشر‌کننده محتوا از توصیه‌ها می‌شود.

همچنین، اینستاگرام برچسب‌هایی به محتوای بازنشر‌شده اضافه خواهد کرد که کاربران را به خالق اصلی هدایت می‌کند. این تغییرات با هدف دادن فرصت برابر به تمام خالقان برای یافتن مخاطبان انجام می‌شود.

این شبکه اجتماعی می‌گوید در گذشته، سازندگان محتوایی که دنبال‌کنندگان زیادی داشتند و حساب‌هایی که محتوای بازنشر‌شده را به‌اشتراک می‌گذاشتند، بیشترین دسترسی را در این پلتفرم داشته‌اند. بنابراین، اینستاگرام اکنون به‌دنبال این است تا با مجموعه‌ای از تغییرات جدید که در ماه‌های آینده اجرا خواهد شد، به همه سازندگان از‌نظر دسترسی فرصتی برابر بدهد. این تغییر پس از ماه‌ها انتقاد سازندگان محتوا اتفاق می‌افتد که می‌گفتند دسترسی به محتوای آنان تحت‌تأثیر الگوریتم قرار گرفته است.

اینستاگرام می‌گوید که روی روشی جدید برای رتبه‌بندی پیشنهادها کار می‌کند که محتوای مناسب را به مخاطبان کمی نشان می‌دهد که فکر می‌کند از آن لذت خواهند برد. با تعامل کاربران با محتوا، مجموعه برتر ریلز به مخاطبان کمی گسترده‌تر و سپس بهترین آن‌ها به گروهی حتی وسیع‌تر نشان داده می‌شود و به‌همین‌ترتیب ادامه پیدا می‌کند. اینستاگرام بر این باور است که این تغییر به همه سازندگان فرصتی برابر برای پیدا‌کردن مخاطب می‌دهد.

علاوه‌بر‌این، اگر اینستاگرام دو یا چند محتوای یکسان در پلتفرم خود پیدا کند، تنها محتوای اصلی را پیشنهاد می‌دهد. این تغییر بدین‌معنی است که محتوای اصلی مستقیماً جایگزین محتوای بازنشرشده در بخش پیشنهادهای برنامه می‌شود. این شرکت خاطرنشان می‌کند که اگر محتوا بسیار تغییر کرده باشد، آن را جایگزین نخواهد کرد.

برای مثال، اینستاگرام محتوایی که به‌منظور تبدیل‌شدن به میم ویرایش شده است، جایگزین نمی‌کند. همچنین، جایگزینی محتوا فقط در بخش‌هایی از اینستاگرام صورت می‌گیرد که پست‌ها به‌واسطه این پلتفرم پیشنهاد می‌شوند؛ مانند صفحه اکسپلورر و ریلز و پیشنهادهای درون فید.

تغییر جدید دیگری به‌دنبال حساب‌های کاربری Meme یا صفحاتی می‌رود که به بازنشر محتوای سایر سازندگان اختصاص دارند. این شرکت می‌گوید در ماه‌های آینده، حساب‌هایی که به‌طور مکرر محتوایی را از سایر کاربران پست می‌کنند که خودشان آن را نساخته یا ارتقا نداده‌اند، در بخش پیشنهادها نشان داده نمی‌شوند. اینستاگرام خاطرنشان می‌کند که این تغییر بر نحوه نمایش محتوای حساب‌های گردآورنده‌ای که کاربر دنبال می‌کند، تأثیری نخواهد گذاشت.

 

جریمه‌شدن حساب‌های گردآورنده محتوا (Aggregator) احتمالا تأثیر بیشتری بر حساب‌هایی خواهد گذاشت که فقط محتوای ضعیف مانند جوک‌ها یا تصاویر دزدیده‌شده را منتشر می‌کنند. این مسئله می‌تواند گریبان‌گیر افرادی شود که به‌طور منظم اینفوگرافی‌های سازمان‌ها را بازنشر می‌دهند.

بازنشر در اینستاگرام به‌قدری رایج است که برنامه‌های کاربردی خاصی برای این منظور طراحی شده است. با‌این‌حال، با آگاهی از اینکه این فعالیت می‌تواند حساب‌های کاربری را از قابلیت‌های کشف مسدود کند، کاربران ممکن است در آینده درباره این کار بیشتر تجدیدنظر کنند.

 

دسترسی و تعامل در اینستاگرام سال‌ها موضوع بحث‌برانگیزی بوده است؛ زیرا شرکت متا تمایل بیشتری به ریلزها و توصیه‌ها نشان داده است. این یعنی کاربران با هجوم محتوایی از حساب‌هایی مواجه می‌شوند که آن‌ها دنبال نمی‌کنند.

در شبکه اجتماعی Threads، آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام، به سازندگان محتوایی که از این وضعیت خسته شده‌اند، توضیح می‌دهد که چگونه اینستاگرام محتوا را رتبه‌بندی و نمایش می‌دهد یا چرا فقط تعداد کمی از دنبال‌کنندگانشان محتوای ارسالی‌شان را می‌بینند. با‌این‌حال، این به‌روزرسانی‌ها به‌طور خاص مشکلات مذکور را هدف قرار نمی‌دهند و درواقع، تمرکز بر به‌روزرسانی‌های مربوط به توصیه‌ها نشان می‌دهد که این مسائل در آینده احتمالاً حتی پررنگ‌تر خواهند ش

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.