بازدهی بورس در اسفند ۱۴۰۱

از سراسر وب

اکوایران: در اسفند ماه بازدهی ماهانه بورس مثبت شد و روند خروج سرمایه حقیقی از بازار سهام متوقف گشت و شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم. هرچند تعداد روزهای خروج پول بیشتر بود اما در مجموع سهم حقیقی‌ها از تغییر مالکیت بیشتر بود.
به گزارش اکوایران، شاخص کل بورس در پایان معاملات روز یکشنبه ۲۸ اسفند به سطح یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد رسید تا سال ۱۴۰۱ را در کانال ۱.۹ میلیون واحدی و در بالاترین رقم سال به پایان ببرد.
بدین ترتیب پس از روند نزولی بورس در بهمن ماه، اسفند را با جهش قابل توجهی به پایان ببرد. این در حالی است که در سه ماه متوالی آبان، آذر و دی نیز شاخص روند صعودی داشت.

در آبان ماه شاخص ۷.۶ درصد رشد کرد. در ۲۲ روز کاری آذر ماه نیز شاخص کل صعود ۶ درصدی پیدا کرد و در دی ماه ۱۳ درصد بالا آمد.

بازدهی ماهانه بازار سهام
با ایستادن شاخص بورس در سطح یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد بازدهی بورس در اسفند ماه به مثبت ۲۸ درصد رسید. شاخص ۱۲ روز صعودی را پشت سر گذاشت و در ۷ روز نزول کرد. شاخص کل در مجموع ۴۲۷ هزار و ۵۲ واحد رشد کرد.

شاخص کل هم‌وزن نیز در آخرین روز کاری اسفند نسبت به آخرین روز معاملاتی بهمن ماه ۱۰۸ هزار و ۵۲۸ واحد بالاتر ایستاد. بنابراین شاخص هم‌وزن رشد ۲۳ درصدی را در اسفند پشت سر گذاشت.

ورود پول حقیقی
در ۱۹ روز معاملاتی اسفند ماه در ۱۲ روز شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم اما مجموع تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در اسفند ماه ۳۸۷ میلیارد تومان بود. به عبارت دیگر به طور میانگین روزانه ۱۹ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شده است.

افزایش میانگین ماهانه ارزش معاملات خرد
در ماه اخیر مجموع ارزش معاملات خرد بورس ۱۷۳ هزار و ۴۲ میلیارد تومان بود. همچنین میانگین روزانه ارزش معاملات خرد ۹ هزار و ۱۰۷ میلیارد تومان است که نسبت به بهمن رشد ۴۸ درصدی داشته است

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.