باید سالی ۱۰ فیلم مانند «غریب» ساخته شود

از سراسر وب

انسیه شاه‌حسینی نویسنده و کارگردان سینما بر لزوم تداوم ساخت آثار بیوگرافی با محوریت فرماندهان قهرمان دوران دفاع مقدس تأکید کرد و گفت: باید سالی ۱۰ فیلم مانند غریب ساخته شود.
انسیه شاه‌حسینی نویسنده و کارگردان شناخته‌شده سینما در پاسخ به این پرسش که این روزها مشغول انجام چه کاری است، به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: اکنون مراحل پیش تولید فیلم سینمایی «دست ناپیدا» را در خوزستان سپری می‌کنیم. این فیلم، روایت متفاوتی از دوران دفاع مقدس است و در خط مقدم می‌گذرد.
او ضمن اشاره به داستان فیلم گفت: «دست ناپیدا» به زندگی زنانی می‌پردازد که در طول دوران جنگ تحمیلی، ایثارگرانه در حاشیه رود کارون لباس‌های رزمندگان را می‌شستند. این فیلم بر اساس تجربیات شخصی خودم در دوران دفاع مقدس ساخته می‌شود و در اصل، ادامه فیلم سینمایی «شب بخیر فرمانده» است و همان حال و هوا را دنبال می‌کند.
شاه‌حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا بازیگران و عوامل فیلم مشخص شده‌اند یا خیر، گفت: بازیگران اصلی فیلم هنوز مشخص نشده‌اند و هم‌اکنون در خوزستان مشغول انتخاب عوامل بومی فیلم هستیم. فیلمنامه‌ خوبی داریم و در حاشیه کارون، لوکیشن‌های بسیار جذابی برای فیلم‌برداری وجود دارد. خوشبختانه تعامل و همراهی خوبی با گروه ما برقرار شده است و روند پیش‌تولید به خوبی جلو می‌رود.
این سینماگر با اشاره به تعویق زمان پیش‌تولید «دست ناپیدا» بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته می‌خواستیم فیلم را در مهر ماه سال گذشته کلید بزنیم، اما متاسفانه حمایت‌های لازم از کار صورت نگرفت و همین باعث شد که روند پیش‌تولید عقب بیفتد. از این‌رو احتمالاً تا اواسط شهریور سال جاری درگیر فیلمبرداری خواهیم بود.
کارگردان فیلم سینمایی «پنالتی» در پاسخ به این پرسش که آیا نخستین اکران فیلم «دست ناپیدا» در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر خواهد بود یا خیر گفت: من و کلیه عوامل فیلم، حداکثر تلاش‌مان را می‌کنیم تا به یاری خدا «دست ناپیدا» به جشنواره امسال برسد. امیدوارم نخستین اکران فیلم را در فجر چهل و دوم شاهد باشیم.
شاه‌حسینی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تحسین فیلم‌ سینمایی «غریب» که این روزها بر پرده سینماهای کشور درحال اکران است، گفت: «غریب» فیلم بسیار خوبی است و از تماشای آن لذت بردم. من پیش از این شخصیت شهید بروجردی را می‌شناختم و مشخص بود که گروه سازنده زحمت زیادی را کشیده‌اند تا اثر باکیفیتی ساخته شود.
این سینماگر ضمن تأکید بر گسترش روند ساخت آثار بیوگرافی با محوریت فرماندهان قهرمان دوران دفاع مقدس که طی سال‌های اخیر در سینمای ایران آغاز شده است، گفت: بسیار خوشحالم که در سال‌های اخیر، موج ساخت آثار بیوگرافی با محوریت شهدا و قهرمانان دفاع مقدس در سینمای ایران آغاز شده است. ضروری است که چنین فیلم‌هایی بیش از این ساخته شود. از نظر من باید سالی ۱۰ فیلم مانند «غریب» در سینما ساخته شود تا بتوانیم شمار بیشتری از شهدا و قهرمانان پرافتخار دوران دفاع مقدس را به مردم معرفی کنیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.