تجربه لحظات مرگ با واقعیت مجازی

از سراسر وب

سیستم ابداعی گلدول، موسوم به «گذر طوفان‌های الکتریکی» در رویدادی در ملبورن استرالیا به نمایش درآمده است که به عنوان «تجربه‌ای مشارکتی با ماهیت عمیقا تاثیرگذار و خارج از بدن» توصیف می‌شود.
به گزارش ثریا به لطف فناوری واقعیت مجازی، یک «شبیه‌ساز مرگ» ایجاد شده است که به شرکت‌کنندگان نگاهی اجمالی به آنچه ممکن است در آخرین لحظات عمرشان رخ دهد، می‌دهد.
بسیاری از مردم برای مدتی مرده‌اند و دوباره به زندگی بازگشته‌اند و تجربه‌های خود را از آن لحظه‌ها با ما به اشتراک گذاشته‌اند. تجربه‌هایی که معمولاً شامل دیدن نور در انتهای یک تونل تاریک، شنیدن صدای عزیزان و حتی فریاد‌های دوزخیان است.

آنچه هنگام مرگ اتفاق می‌افتد، شاید بزرگترین معمای جهان باشد، اما واقعیت مجازی می‌تواند به کاهش ترس مردم از مرگ کمک کند.

اکنون یک هنرمند به نام شاون گلدول (Shaun Gladwell) با بهره‌گیری از فناوری واقعیت مجازی یک تجربه نزدیک به مرگ همه‌جانبه ایجاد کرده که شرکت‌کنندگان را با ایست قلبی یا مرگ مغزی آشنا می‌کند و به آنها، نگاهی اجمالی به آنچه ممکن است در آخرین لحظات عمرشان رخ دهد، می‌دهد.

این شبیه‌سازی همچنین دارای یک بینش خارج از بدن است که به کاربران اجازه می‌دهد تا جسد‌های خود را در حالی که در بالای فضای اتاق شناور هستند، نگاه کنند.

یکی از کسانی که این تجربه را پشت سر گذاشته است، این‌چنین توضیح می‌دهد که روی تختی دراز کشیده و دیده که پزشکان نتوانستند او را احیا کنند. وی همچنین گفت که این تجربه می‌تواند به مردم اضطراب بدهد و کاربر می‌تواند هر زمان که بخواهد آن را متوقف کند.

شاون گلدول امیدوار است با دنیای مجازی که به کاربران نشان می‌دهد و احساس مرگ را شبیه‌سازی می‌کند، به مردم کمک کند تا با مقوله مرگ که اجتناب‌ناپذیر است، کنار بیایند.

سیستم ابداعی گلدول، موسوم به «گذر طوفان‌های الکتریکی» در رویدادی در ملبورن استرالیا به نمایش درآمده است که به عنوان «تجربه‌ای مشارکتی با ماهیت عمیقا تاثیرگذار و خارج از بدن» توصیف می‌شود.

داوطلبان روی یک تخت بیمارستانی دراز می‌کشند، هدست XR را روی صورت خود می‌گذارند و روند تجربه ایست قلبی، تلاش برای احیای دوباره، مرگ و تجربه‌ای خارج از بدن که فراتر از زندگی و سیاره زمین است را تجربه می‌کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.