تهدید «دولت و قوه قضاییه» درباره «حجاب» از سوی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس

از سراسر وب

اعتمادآنلاین نوشت:به گفته سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس طرح عفاف و حجاب، به هیات رئیسه مجلس ارائه شده اما هنوز اعلام وصول نشده است.

پس از قرائت گزارش دیروز کمیسیون فرهنگی مجلس درباره طرح عفاف و حجاب، برخی نمایندگان از تدوین طرحی دراین کمیسیون برای عفاف و حجاب خبر دادند. طبق این طرح مجلس بناست برای افرادی که پوشش آنها را «کشف حجاب» و «برهنگی» خوانده، برخی محرومیت‌های اجتماعی درنظر بگیرد.

احمد راستینه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید طرحی که به عنوان طرح عفاف و حجاب به این کمیسیون آمده، برای اثربخشی پیشنهادات مطرح شده در گزارش کمیسیون است که آن هم طبق قانون ارائه شده است. به گفته سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس طرح مذکور، به هیات رئیسه مجلس ارائه شده اما هنوز اعلام وصول نشده است.

راستینه می‌افزاید: با اینکه ترجیح مجلس ارائه لایحه از سوی دولت یا قوه قضاییه است اما اگر آنها به هر دلیلی نخواهند این اقدام را انجام دهند، مجلس طرح خود را پیش خواهد برد.

او تاکید دارد که دستگاه‌های مسئول وقتی که یک قانون به درستی اجرا نمی‌شود، باید نسبت به اجرایی شدن و اثربخش‌کردن آن از طریق ارائه لایحه یا برخورد با ترک فعل دستگاه‌ها اقدام کنند.

به گزارش اعتمادآنلاین، روز گذشته علی یزدی‌خواه، نماینده تهران در مجلس به «اعتماد» گفته بود که در این طرح برای آنچه «کشف حجاب» و «برهنگی» می‌نامد، مجازات «محرومیت‌های اجتماعی»‌ در نظر گرفته شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.