جزئیات بنزین سهمیه بندی در سیستان و بلوچستان

از سراسر وب

آخرین گزارش ها از جزئیات سهمیه‌ بندی بنزین سیستان و بلوچستان حاکی بر آن است که تعداد ۷۶ کارت اضطراری در ۴۴ جایگاه عرضه سوخت سیستان و بلوچستان وجود دارد که شهروندان در صورت نیاز می‌ توانند از آنان بهره‌ مند شوند.

در واقع در سیستان بلوچستان خودرو هایی که کارت سوخت داشته و کدینگ هستند، به لحاظ قانونی هیچ مشکلی برای دریافت سهمیه دولتی ماهانه (۶۰ لیتر با نرخ اول و ۱۰۰ لیتر با نرخ دوم) ندارند و طبق روال گذشته سهمیه خود را دریافت می‌ کنند.
در این گروه، شرکت های پخش فرآورده‌ های نفتی استان، هیچ دخل و تصرفی در سهمیه کارت‌ های سوخت استانی ندارند چرا که سامانه هوشمند کشوری است.

هم چنین خودرو هایی هم هستند که کدینگ نبوده، یا خودرو کارت نداشته و المثنی بوده یا در نوبت صدور کارت بوده، خودرو نقل و انتقال شده یا مسافر هستند و به هر دلیلی در سیستان و بلوچستان نمی‌ توانند با کارت خود سهمیه بنزینی دریافت کنند.

این خودروها می‌ توانند از کارت‌ های اضطراری موجود در جایگاه‌ ها بهره‌ مند شوند، در این رابطه تعداد ۷۶ کارت اضطراری در ۴۴ جایگاه عرضه سوخت سیستان و بلوچستان وجود دارد و به افرادی که به هر دلیل نمی‌ توانند طبق روال عادی و از سهمیه بنزین کشوری استفاده کنند خدمات ارائه می‌ دهند.

در واقع این اقدام برای ساماندهی و کنترل استفاده از کارت اضطراری به جهت جلوگیری از سو استفاده‌ های موجود و دریافت بنزین به تعداد زیاد توسط یک خودرو انجام شده، بدین جهت، نرم‌ افزاری در سیستان و بلوچستان تولید شده که فعلاً به صورت پایلوت در جایگاه‌ های ناحیه زابل و زاهدان آغاز به کار کرده است.
برای این دسته از خودروها، ۱۰۰ لیتر سهمیه سوخت در نظر گرفته شده تا در طی ماه چهار مرحله هر بار ۲۵ لیتر در هفته بتوانند سوخت دریافت کنند، بنابراین آنچه در فضای مجازی گفته شده که این ۱۰۰ لیتر به سهمیه خودروها در استان، افزوده شده هیچ ربطی ندارد و این اقدام با هدف کاهش صف‌ های طولانی بنزین، ساماندهی و مدیریت سوخت بکارگیری شده است.

همچنین  طرح سامانه دوربین پلاک خوان ثبت نام کدینگ مستقر در ناحیه مرکزی و سامانه نرم افزاری مدیریت عرضه سوخت با کارت اضطراری جایگاه‌ ها در حال اجرا است.

سامانه دوربین پلاک خوان در سطح منطقه تولید شده و برای ثبت مشخصات خودروهای پلاک غیر بومی استان بوده که فرآیند کدینگ کارت سوخت تسهیل خواهد شد و زمان انتظار کدینگ کاهش چشمگیری خواهد یافت.
این سامانه به منظور برنامه‌ریزی توزیع سوخت، جلوگیری از سو استفاده و دریافت گزارش‌های موردنیاز از سوی منطقه زاهدان تولید و به صورت آزمایشی در حال استفاده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.