حمله سگ‌های ولگرد به دختربچه ۳ ساله در کرج

از سراسر وب

به گزارش جام جم آنلاین ؛ چند روز پیش زمانی که یک مادر جوان در شهرک بعثت مشکین دشت کرج همراه با دختر سه ساله قصد خروج از خانه یکی از اقوام را داشته‌اند یک سگ ولگرد به دختر بچه حمله کرد.

سگ، دختر را چند متری با خودش می‌کشد و او را به سمت گله سگ‌های ولگرد می‌برد. در این حادثه دختر بچه سه ساله که در میان چنگ و دندان گله سگ‌های ولگرد بی‌دفاع مانده بود به شدت مجروح شده و تا یک قدمی مرگ پیش می‌رود.

درحالی که مادر برای نجات فرزند خود از مرگ تقلا و از مردم برای کمک درخواست می‌کرد، راننده یک خودرو عبوری، با حمله به سگ‌ها با قفل فرمان در آخرین لحظات کودک را از خطر مرگ حتمی نجات داد. دختر بچه غرق در خون به بیمارستانی در کرج منتقل شد و در آنجا تحت عمل جراحی قرار گرفت.

به گفته مادر این دختربچه، علاوه بر جراحات وارده به بدن ماهور، آسیب روحی شدیدی نیز به این دختر بچه ۳ ساله وارد شده است.

تعداد سگ‌های ولگرد در کشور روز به روز در حال افزایش است و این مهمانان ناخوانده حیات وحش ایران، به یکی از اصلی‌ترین معضلات برای گونه‌های ارزشمند حیات وحش و همچنین سلامت شهروندان تبدیل شده‌اند. عقیم کردن، واکسیناسیون، جمع‌آوری و نگهداری سگ‌ها توسط سازمان‌های مسئول و ممنوعیت غذارسانی به آن‌ها از جمله مواردی است که کارشناسان محیط زیست برای کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد همواره به آن تأکید کرده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.