حکم سنگین برای هکری که سلبریتی‌ها را در دام انداخت!

از سراسر وب

دیجیاتو نوشت: این هکر سال ۲۰۲۰ با نفوذ به حساب افراد مشهور، از کاربران رمزارز سرقت کرد.

حدود سه سال پیش، توییتر با هک گسترده پلتفرم خود مواجه شد که در آن، پروفایل تعدادی از افراد مشهور با میلیون‌ها فالوور به قصد دریافت رمزارز، مورد حمله قرار گرفت. حالا با گذشت نزدیک به سه سال، یکی از هکرهای مسئول این حمله به زندان محکوم شده است.

براساس گزارش تک‌کرانچ، «جوزف جیمز اوکانر» ۲۴ ساله، پس از اینکه در اردیبهشت‌ماه به چهار فقره هک کامپیوتری، کلاهبرداری و جاسوسی سایبری و سرقت ۷۹۴ هزار دلار رمزارز اعتراف کرده
بود، اکنون باید پنج سال را در زندان سپری کند. اوکانر همچنین موافقت کرده است که ۷۹۴ هزار دلار رمزارز سرقت‌شده را به قربانیان برگرداند.
اوکانر که یک شهروند بریتانیایی است، اوایل سال جاری به درخواست دادستان‌های ایالات‌متحده از اسپانیا مسترد شد و از آن زمان در بازداشت بوده است. به گفته «جد اس. راکف»، قاضی پرونده، اوکانر به‌دلیل اینکه پیش از محاکمه خود، بیش از دو سال در بازداشت بوده است، احتمالاً نیمی از دوران پنج ساله محکومیت خود را سپری خواهد کرد.

به گفته دادستان‌ها، اوکانر از توانایی‌های خود درزمینه تکنولوژی برای انجام اهداف مخربش استفاده کرده است که شامل یک حمله تعویض سیم‌کارت برای سرقت رمزارز، هک‌کردن توییتر، نفوذ کامپیوتری برای تسخیر حساب‌های شبکه اجتماعی و حتی ایجاد مزاحمت سایبری برای دو قربانی می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید