خانم بازیگر در ترکیه عروس شد

از سراسر وب

افسانه پاکرو (Afsaneh Pakroo) در چهارم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۲ در شهر اهواز متولد شد. او دومین فرزند خانواده بوده که دارای یک خواهر بزرگتر از خود و یک برادر کوچکتر است. افسانه پاکرو تا به اکنون مجرد بوده و تحصیلات خود را در رشته گرافیک و مقطع فوق دیپلم ادامه داد. او شخصیتی محجوب و با طمانینه داشته و بسیار کم صحبت است‌. پاکرو علاقه بسیاری به حرفه بازیگری داشته و در عین حال از شهرت گریزان است و تنها به این علت که قادر باشد مدتی نقش یک شخصیت دیگر را ایفا کند به آن روی آورده است. قد افسانه پاکرو ۱۵۹ سانتی متر می باشد.

افسانه پاکرو با وجودی که در شهر اهواز چشم به جهان گشود، ولی اصالتا متعلق به تبریز بوده و در تهران زندگی کرده و دوران کودکی و جوانی اش را سپری کرد. ولی او بخاطر رفتار خونگرم و پر عطوفت، خود را متعلق به جنوب ایران می داند.

افسانه پاکرو پس از آنکه توانست مدرک فوق دیپلم خود را اخذ کند، با شرکت در کلاس های بازیگری استاد سمندریان، در سال ۱۳۸۳ جهت حضور در فیلم سینمایی محکومین بهشت برگزیده شد. در پی آن، از او برای ایفای نقش در سریال رسم عاشقی دعوت شد که موفق شد در جامعه هنری و مردم شهرت بسیاری کسب کند. از فیلم های که افسانه پاکرو در آنها فعالیت داشته می توان به محکومین بهشت، پیدا و پنهان، رسم عاشقی، رویای خیس، محاکمه، زندگی شیرین، شیر و عسل و… اشاره کرد.

افسانه پاکرو

فعالیت هنری

فیلم های سینمایی

سال نام فیلم کارگردان

۱۳۹۸ ترانه ای عاشقانه برایم بخوان مهرداد غفارزاده

۱۳۹۷ بهشت گمشده حمید سلیمیان

۱۳۹۴ دلتا ایکس علیرضا امینی

۱۳۹۴ این زن حقش را می‌خواهد محسن توکلی

۱۳۹۴ دو عروس داوود موثقی

۱۳۹۴ بیخوابی اسب‌ها شهرام اسدزاده

۱۳۹۳ یادگاری نیما طباطبایی

۱۳۸۹ شبکه ایرج قادری

۱۳۸۹ چشم جمیل رستمی

۱۳۸۸ شیر و عسل آرش معیریان

۱۳۸۷ زندگی شیرین قدرت‌الله صلح میرزایی

۱۳۸۵ محاکمه ایرج قادری

۱۳۸۴ رویای خیس پوران درخشنده

۱۳۸۴ محکومین بهشت حجت‌الله سیفی

مجموعه های تلویزیونی

سال مجموعه تلویزیونی کارگردان شبکه

۱۳۹۱ تکیه بر باد محمود معظّمی ۵

۱۳۸۹ در مسیر زاینده رود حسن فتحی ۱

۱۳۸۴ رسم عاشقی سعید سلطانی ۵

۱۳۸۴ پیدا و پنهان حجت قاسم‌زاده اصل ۱

فیلم های تلویزیونی

سال فیلم تلویزیونی کارگردان

۱۳۹۳ بیخوابی اسبها شهرام اسدزاده

۱۳۹۲ زیباتر از رؤیا محمدرضا رحمانی

۱۳۹۲ آقای عبدی نسب و بانو حمید اکرامی

۱۳۹۱ من کجا خوابم برد محمد جواد کاسه ساز

۱۳۹۱ خط آفتاب محمدرضا خاکی

۱۳۹۰ فکر بد نکن بهرام کاظمی

ورود به تلویزیون و شهرت

افسانه پاکرو پس از گذشت یک سال از شروع فعالیتش در عرصه بازیگری، در سال ۱۳۸۴ با بازی در مجموعه پیدا و پنهان به فعالیت در تلویزیون پرداخت. او توانست در کنار این سریال با ایفای نقش در فیلم محمدرضا غفاری که در همین سال ساخته شد، شهرت زیادی کسب کند.

همکاری ناتمام با کیارستمی

در سال ۱۳۹۴ افسانه پاکرو که در یکی از جشنواره های خارجی حضور داشت، موجب شد باب آشنایی با عباس کیارستمی کارگردان نامدار و متبحر ایران گشوده شود. در این گفتگو مقرر شد او در یکی از فیلم های کیارستمی با عنوان راهبه ها به ایفای نقش بپردازد.

پس از آن در اردیبهشت ‌ماه سال ۱۳۸۵، افسانه پاکرو در صفحه شخصی خود در شبکه مجازی اینستاگرام، طی پستی عکسی از خود در کشور چین با مخاطبانش به اشتراک گذاشت. به فاصله چند روز مشخص گردید، کیارستمی در حال ساخت فیلمی در کشور چین بوده که افسانه پاکرو به عنوان تنها بازیگر ایرانی در آن فیلم حضور دارد. البته اخبار تولید و ساخت فیلم راهبه ها در کشور چین، از حدود یک سال پیش از آن ارائه گردید. ولی به علت فوت نابهنگام کارگردان عباس کیارستمی، این کار نیمه تمام باقی ماند.

در شرایطی که این فیلم شروع به تولید کرده بود، کیارستمی در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ به یک بیماری مبتلا شده و تنها پس از سپری شدن سه ماه، او در چهاردهم تیر سال ۱۳۹۵ دار فانی را وداع گفت و لذا این کار به سرانجام نرسید.

رد پیشنهاد دلنوازان

در سال ۱۳۸۸ افسانه پاکرو دو بار قرارداد جهت ایفای نقش در سریال دلنوازان را لغو کرد که علت آن را بی رغبتی به بازی عنوان کرد. پس از آن سحر قریشی با اجرای این نقش در سریال دلنوازان، توانست شهرت و معروفیت زیادی را برای خود همراه کند.

فیلم ترانه ای عاشقانه برایم بخوان (ایرانی-ترکی)

افسانه پاکرو

از جمله کارهایی که در کارنامه هنری افسانه پاکرو دیده می شود، فیلم سینمایی «ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان» Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle است که توسط مهرداد غفارزاده ساخته و امیر شهاب رضویان تهیه کنندگی آن را عهده دار بوده است. پاکرو در این فیلم در نقش دلارا با پژمان بازغی و یوسف چیم Yusuf Çim از بازیگران کشور ترکیه همبازی بوده است.

پس از به نمایش درآمدن این فیلم، برخی از رسانه های خبری ایران شایعاتی در خصوص ازدواج افسانه پاکرو با Yusuf Çim بازیگر ترک فیلم مذکور، منتشر کردند.

تجربه کار با ایرج قادری

افسانه پاکرو درخصوص همکاری با ایرج قادری در فیلم محاکمه بیان داشته، از آنجا که در فیلم مذکور در نقش دخترشان بازی می کردم، لذا همکاری خوبی را برایم رقم زد. من از جهت نظم دقیق و ترتیب اصولی که در همه بخشهای کار ایرج قادری و حتی پشت صحنه وجود داشت، به همکاری با او گرایش داشتم. این امر کاملا خلاف جهت بسیاری از پروژه های سینمایی است که در پشت صحنه نابسامانی و آشفتگی موج می زند. در مراحل ساخت و تولید فیلم سینمایی به نام شبکه، با وجودی که ایشان احوال مساعدی نداشتند، ولی همچنان نظم و ترتیب در کار حرف او را می زد.

افسانه پاکرو و عدنان کاپوسیان در سریال زیباتر از رویا

در تله فیلمی به نام زیباتر از رویا که محمدرضا رحمانی کارگردانی و مسعود منصوری تهیه کنندگی آن را انجام داد، افسانه پاکرو در کنار عدنان کاپوسیان، لیلا اوتادی، نیما شاهرخ شاهی و سارا منجزی به ایفای نقش پرداخت.

افسانه پاکرو و فرامرز قریبیان در سریال تکیه بر باد

مجموعه تلویزیونی تکیه بر باد، روایت دختری به نام عاطفه، ساکن شیراز است که پس از پذیرفته شدن در رشته حقوق دانشگاه، از شهر خود عازم تهران می شود. او در پی دستیابی به اهداف و آرزوهایی است که همیشه رویای آن را در سر داشته و مهمترین آن، رسیدن به پول و ثروت زیاد است. در این جریان او پس از آشنایی با آقایی به سن و سال پدرش در هواپیما، موافقت می کند که با او ازدواج کند‌. افسانه پاکرو در این مجموعه در کنار اساتیدی همچون فرامرز قریبیان و مهدی فخیم زاده هم بازی بوده است.

افسانه پاکرو و دانیال عبادی در فیلم دو عروس

افسانه پاکرو

فیلم دو عروس، حکایت زوج جوانی را بیان می کند که شوهر با وجود نداشتن درآمد و معاش کافی و مناسب، همسرش در پی رقابت و چشم و هم چشمی با دوستان قشر مرفهش، تقاضای تامین و اجابت خواسته ها و توقعاتش را دارد. زن در جهت دستیابی به پول و ثروت چشمگیر، راههای عجیبی را در ذهن برنامه ریزی کرده و شوهرش را به انجام آن ترغیب می کند…

از سایر بازیگران این فیلم در کنار افسانه پاکرو، دانیال عبادی می باشد.

افسانه پاکرو در فیلم یادگاری

مضمون فیلم یادگاری، درخصوص اتفاقی است که به یکباره در پی ازدواج زوجی به نام های سپیده و رامین رخ داده و موجب موقعیت خاص و جدیدی است که در زندگی والدین رامین بروز می کند.

افسانه پاکرو و حمید شریف‌زاده در فیلم چشم

یکی از فیلم های که افسانه پاکرو در آن نقشی را عهده دار بود، فیلم چشم است. در این داستان آرامش موجود در زندگی مشترک زوجی به نام های بردیا و ژوان دستخوش تغییر شده و  شوهر با هدف برقراری نشاط و صمیمیت گذشته به زندگی مشترکشان، ریسک سختی را آغاز می کند.

افسانه پاکرو و فلور نظری در فیلم شیر و عسل

شیر و عسل نام فیلمی است که در آن پسر جوانی در سن سی سالگی با اهلیت هندوستان، پس از فوت مادرش عازم کشور ایران می شود که با کمک مباشرش به نام آمیتا، بر اساس وصیت نامه و ارثیه ای که به او رسیده، سهم مال خود را از دایی اش دریافت کند.

افسانه پاکرو و امیرعلی رنجبر در فیلم محاکمه

افسانه پاکرو

فیلم محاکمه داستان روزگار مردی است که به عنوان دادستان در دادگاههای قضایی مشغول به کار بوده است. ولی در مواجهه با شخصی با اهلیت افغانستان، روند طبیعی زندگی اش دچار اختلاف می شود.

ازدواج افسانه پاکرو

تا به این لحظه هنوز اخباری مبنی بر ازدواج افسانه پاکرو منتشر نشده و مجرد می باشد. او از جمله عوامل عدم گرایش به ازدواجش را عشق و علاقه وافرش به خواهرش دانسته که بیان کرده قصد ندارد با ازدواج از خواهرش جدا شود.

مدت زمانی چنین به گوش می رسید، از شرط هایی که افسانه پاکرو جهت ازدواج مطرح کرده این است که توسط دو برادر دو قلو از او و خواهرش خواستگاری شود که این جریان واقعیت نداشت.

فراگیر شدن چنین مطالب کذبی موجب شد که افسانه پاکرو در دورانی، پیشنهاد ازدواج فراوانی از جانب دوقلوها دریافت کند.

افسانه پاکرو

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.