خانه سینما تهدید به اعتصاب کرد

از سراسر وب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سینمامثبت، این نهاد در این بیانیه ضمن اشاره به احضار و بازداشت پی در پی اعضا خود اعلام کرده در صورتی که تهدید‌ها و بازداشت‌ها پایان نیافته و سینماگران بازداشت شده آزاد نشوند، از اعضا خود خواهد خواست دست به اعتصاب زده،از همکاری با پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی خودداری کرده و در برابر سازمان سینمایی تحصن کنند.

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: در چند روز گذشته علیرغم رایزنی‌های خانه سینما و اعلام پیگیری سازمان سینمایی برای آزادی سینماگران نه تنها نتیجه‌ای بدست نیامد که منجر به احضار‌ها و بازداشت‌های جدیدی هم شد. خانه سینما اتهام‌هایی نظیر “اقدام علیه امنیت ملی” ، “تشویش اذهان عمومی” ، ” نشر اکاذیب” و “همراهی با رسانه های بیگانه” که به سینماگران منتسب می‌شود را غیر واقعی دانسته و معتقد است سینماگران تنها تاوان مدیران کارنابلد را می‌دهند که در این سالها امکان گفتگو و مکالمه واقعی با مردم را ایجاد نکرده‌اند. زندان جای هنرمند نیست و هیچ کس بدلیل ابراز عقیده نباید در زندان بماند.
سینما مثبت آماده انعکاس دیدگاه‌های افراد،سازمان‌ها و نهادهایی است که نام آن‌ها در این مطلب آمده است و امیداور است با درایت و رایزنی مسوولان مرتبط این مشکلات حل شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.