خیانت همسرم با عشق سابقش

از سراسر وب

در اینستاگرام با علی آشنا شدم کامنت هایی که می گذاشت حرف دلم را میزد به حضورش در زندگی ام عادت کرده بودم روزی صد بار صفحه اینستاگرامش را چک می کردم و حرفهایش را زمزمه می کردم . او نیز درد جدایی داشت اما درد او درد عشق بود . در طول چند ماهی که از ارتباطمان می گذشت، فهمیدم دختری را عمیقا دوست داشته است ولی وی او را به پول فروخته بود و با یک مرد پولدار که ۱۰ سال از او بزرگتر بود ازدواج کرده بود .

هیچ وقت نتوانسته بود با غم دوری اش کنار بیاید ، در تمام لحظاتی که با هم بودیم و عشق او را می طلبیدم، می شد که عمیقا به فکر فرو برود و آه سردی که می کشید وجودم را می سوزاند. حتی در طول گفت و گوهایمان خواه نا خواه حرف او را پیش می کشید. آن چنان با عشق و حرارت از خاطرات مشترکشان حرف می زد که تمام وجودم را می لرزاند . عاشقش بودم و می خواستم آنقدر به او محبت کنم که دل از نرگس بی وفایش بکشد و مالک قلبش باشم. انگار موفق هم شده بودم . حاضر بودم حتی جانم را بدهم ولی لحظه ای پریشانی اش را نبینم تا روزی که رویاهایم رنگ واقعیت گرفت و ازدواج کردیم و پادشاه زندگی ام شد.

ورود دخترم باران به دنیایمان خوشبختی مان را تکمیل کرد. علی با جان و دل برای زندگیمان می کوشید ولی همیشه در عمق تاریک قلبم حضور و یاد نرگس را احساس می کردم. یک حالت مقایسه بین من و رقیب خیالی ام وجود داشت که همیشه هم در خیال بازنده بودم . تا اینکه آنچه می ترسیدم به سرم آمد .

نرگس از همسرش طلاق گرفته بود و فیلش یاد هندوستان کرده بود. با مهریه قابل توجهی که گرفته بود خودرو آن چنانی سوار می شد و لباس های آن چنانی می پوشید و دلبری می کرد. علی نستب به من روز به روز سردتر می شد و حتی شیرین زبانی های بارانمان نیز نمی توانست یخ این روابط را آب کند . روزی که گوشی اش در خانه جا مانده بود اعلان های پیاپی اش کنجکاوم کرد با دیدن پیام های نرگس روحم یخ بست و انگار هزار تکه شدم و فرو پاشیدم . همان طور هاج و واج فقط توانستم گریه کنم . علی سراسیمه به خانه برگشت تا گوشی اش را بردارد . چهره بارانی ام و دستان یخ بسته ام همه چیز را توضیح می داد . فقط توانستم تمام قدرتی را که در وجودم مانده بود جمع کنم و با صدایی لرزان بگویم چرا …

نظرکارشناسی

از نگاه روان شناسی نمی توان با فردی که هنوز درگیر رابطه عاطفی قبلی خویش است و نتوانسته است خودش را به طور کامل از وابستگی برهاند ؛ وارد رابطه ی عاطفی جدید گردید . رخدادی که برای زوج مطرح شده پیش آمد و باعث شد با استفاده از ابزار فضای مجازی دست به خیانت به همسر خویش بزند .

یکی از انواع تخریب اعتماد در بین زوجین که می تواند تاثیرات منفی عمیقی به دنبال داشته باشد ،آسیب در اعتماد بین زوجین به دلیل خیانت زناشویی است .  خیانت زناشویی مسئله ای تکان دهنده برای همسران و خانواده ها می باشد . اولین رویداد پس از افشای خیانت همسران ، اضمحلال احساس امنیتی است که از اعتماد بین فردی در روابط زوجین حاصل شده است. عوامل مختلفی می توانند سلامت خانواده و ازدواج را با چالش مواجه کنند که خیانت زناشویی یکی از مهمترین و مخرب ترین آنها می باشد . خیانت زناشویی به برقراری هر گونه رابطه عاطفی یا جنسی خارج از چارچوب روابط زوجین گفته می شود که به برقراری درجاتی از صمیمیت عاطفی یا جنسی با فردی به غیر از همسر منجر می شود . خیانت زناشویی مهم ترین عامل تهدید کننده و تخریب کننده عملکرد، ثبات و تداوم رابطه زناشویی است.

نمی توان مدعی شد که در خیانت زناشویی تنها یک عامل فردی و یا بین فردی دخیل است ، بلکه مجموعه ای از عوامل در شکل گیری این پدیده نقش دارند ، لذا علاوه بر سطح پایین تعهد زناشویی در زوج یا زوجه ، می توان نارضایتی عاطفی و جنسی با لحاظ نمودن هیجان طلبی جنسی بالا را  نیز ذکر نمود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.