دوست صمیمی منوچهر نوذری از خاطرات طنز رادیو می‌گوید

از سراسر وب

«زمانی برای طنازی» به کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره علی‌رضا جاویدنیا بازیگر و گوینده رادیو و تلویزیون است که از تلویزیون پخش می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، توکلی در این‌باره گفت: این مستند تابستان ۱۴۰۱ در ۵۲ دقیقه تولید شده و به فصل‌های مختلفی از زندگی این هنرمند پرداخته است.

او گفت: «زمانی برای طنازی» در رادیو ارگ، ساختمان شهدای رادیو و در محل تولد ایشان، محله ری تصویربرداری شده است و هنرمندانی مثل فاطمه نیرومند از مجریان با سابقه رادیو، شوکت حجت صدا پیشه پیشکسوت، نسرین زارع و خانم شیرین سپه راد ما را همراهی کردند.
این کارگردان درباره نام‌گذاری این مستند گفت: جاویدنیا کارهای مختلفی در کارنامه‌اش دارد، اما اوج فعالیت و شهرتش از اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ است که در شرایط بد اجتماعی که مردم نیاز بیشتری به شادی داشتند، با هم‌نسلانشان تلاش می‌کردند خنده بر لب آدم‌ها بیاورند. ایشان بسیار مردمدار و معتمد هستند و در بخش از فیلم می‌بینید که مردم در محله قدیم ایشان موضوعات‌شان را با این هنرمند در میان می‌گذارند تا با مسئولین مطرح کند و این از اعتماد اهالی به ایشان نشان دارد.

توکلی گفت: جاویدنیا دوستی صمیمانه‌ای با مرحوم منوچهر نوذری و در بسیاری برنامه‌های مثل «صبح جمعه با شما» و «راه شب» همکاری کرده است. یکی از ویژگی‌های شاخص این هنرمند تیپ‌سازی‌هایش در همین برنامه‌ها و البته برنامه‌های تصویری‌ای مثل «جدی نگیرید» است، تیپ‌هایی که از جامعه برداشته و به خوبی به خود مردم انتقال داده است.

تهیه‌کننده و کارگردان این مستند ابوالفضل توکلی است و از دیگر عوامل آن می‌توان به تصویربردار: محمد ورزنده، صدابردار: مهرداد مقدسی، تدوین و صداگذاری: ابوالفضل توکلی و مدیر تولید: امیرمهدی صادقی اشاره کرد.

این مستند در اولین پخش تلویزیونی‌اش ۱۱ فروردین ساعت ۱۵ روی آنتن شبکه مستند می‌رود و تکرارش ساعت ۲۴ است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.