دو کشور رژیم صهیونستی را تحریم می‌کنند

از سراسر وب

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد با توجه به شدت جنایات اخیر این رژیم، احتمال دارد ترکیه و چین تحریم‌هایی را علیه این رژیم وضع کنند؛ از جمله در بازار صادرات خودرو.

در این گزارش آمده است: «بحران‌های بین‌المللی که اسرائیل از آغاز جنگ (غزه) در آن‌ها گیر افتاده شباهتی به بحران‌های گذشته نداشته و ممکن است توازن قدرت را در بازار خودرو بر هم بزند.»

در این گزارش با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ خودروسازی جهان مانند «تویوان»، «هیوندا» و «رنو» محصولات خود را در ترکیه تولید می‌کنند، آمده است که این کشور در سال میلادی گذشته چهارمین صادرکننده خودرو به سرزمین‌های اشغالی بود و بیش از ۲۷ هزار دستگاه خودرو به اراضی اشغالی صادر کرد.

به گزارش شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی، واکنش‌های گسترده رسانه‌ای و نارضایتی مردم ترکیه از جنایات رژیم اشغالگر ممکن است دولت این کشور را به وضع تعرفه‌های سنگین یا حتی تحریم اسرائیل در حوزه صادرات خودرو وادار کند.

اقتصادنیوز: وزارت خزانه‌داری آمریکا جمعه اعلام کرد که براساس تحریم‌های جدید، بازارهای بورس فلزات لندن و بورس کالای شیکاگو از پذیرش تولیدات جدید آلومینیوم، مس و نیکل روسیه منع شده‌اند.

علاوه بر ترکیه، ممکن است صادرات خودرو از چین به اراضی اشغالی هم دستخوش تغییر شود. در یک دهه گذشته اسرائیل شاهد افزایش حضور خودروهای چینی بوده و در سال میلادی گذشته تقریبا ۴۷ هزار دستگاه خودرو از چین به سرزمین‌های اشغالی صادر شد. این مسئله خودرو را به بخش مهم از مبادلات تجاری میان چین و رژیم صهیونیستی تبدیل کرده است.

اما اخیرا رسانه‌های چین جنایات رژیم صهیونیستی را به باد انتقاد گرفته و شرکت‌های خودروسازی این کشور سعی دارند قراردادهای خود با اسرائیل را مسکوت نگه دارند. این تلاش برای جلوگیری از انتشار اخبار روابط تجاری در رسانه‌ها نشان دهنده این است که چین رفته‌رفته در می‌یابد روابط تجاری این کشور با اسرائیل بیش از آنکه سودده باشد، زیان‌بار است.

به گزارش شبکه ۱۲ اسرائیل، این ممکن است موجب به تعویق افتادن قراردادها یا کاهش صادرات خودرو از چین به اراضی اشغالی شده و بازارهای رژیم صهیونیستی را از حضور خودروهای روز دنیا محروم کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.