دیدار وزیر دفاع ایران با دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی قاره هند

امیر سرتیپ حاتمی در حاشیه اجلاس وزرای دفاع عضو اتحادیه شرق اقیانوس هند با دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی شبه قاره هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار وزیر دفاع ایران با دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی قاره هندبه گزارش «رکن آنلاین»، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار که جمعی از دانشجویان ایرانی مقیم هند نیز حضور داشتند با تجلیل از دانشجویان جوان علاقه‌مند به علم و دانش ایرانی اظهار داشت: جوانان برومند ایرانی ثابت کردند در به دست آوردن علم و دانش و فناوری و کسب قله‌های پیشرفت از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند و همواره پیشرو و پیش گام بوده اند.

وی با اشاره به حدیث گهربار پیامبر گرامی اسلام (ص) که می‌فرمایند، «اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد» افزود: با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به دست معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام رضوان الله تعالی علیه روح «خودباوری، خود اتکایی و ما می‌توانیم» بر جوانان برومند این سرزمین مستولی شد و امروز خدای را شاکریم که در تمامی زمینه‌های علم و دانش و پیشرفت بر ظرفیت‌های داخلی و بومی خود استوار هستیم.

وزیر دفاع مصداق بارز پیشرفت‌های خیره‌کننده در حوزه‌های مختلف را دستیابی به فناوری‌های پیشرفته دفاعی در حوزه رزم زمینی، هوایی، دریایی و پدافندی، الکترونیک و پرتابگر‌های ماهواره دانست و تصریح کرد: ماهواره‌بر «ذوالجناح» نمونه بارز تلاش جوانان دانشمند ایران اسلامی بود که با سوخت ترکیبی توانست قدرت علمی جمهوری اسلامی ایران به اثبات رساند.

امیر حاتمی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان را نقطه اتکال و امید آینده ایران اسلامی عنوان کردند، گفت: امیدواریم شاهد حضور شما جوانان عزیز در سنگر‌های مختلف علمی و فناوری باشیم؛ چرا که جوانان نقش موثری در بالندگی تمدن نوین اسلامی دارند.

انتهای پیام/ ۲۳۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.