دیشب به نیمی از ایران خیلی خوش گذشت

از سراسر وب

برترین‌ها: روز گذشته یکی از جذاب‌ترین بازی‌های تاریخ فوتبال کشورمان را شاهد بودیم و به نوعی فوتبال واقعی دیدیم. دو تیم پرسپولیس و آلومینیوم در دیداری کاملا مهیج در ۱۲۰ دقیقه به نتیجه ۴-۴ رسیدند و این تیم میزبان بود که در ضربات پنالتی به برتری رسید و به دور بعدی جام حذفی صعود کرد. چند نکته که (فارغ از نتیجه بازی) باعث جذاب شدن این دیدار کمک کرد را با هم مرور می‌کنیم

اولین نکته و البته مهم‌ترین آن پرگل بودن این دیدار بود. در روزهایی که بازی‌های ایران بسیار کم گل و اقتصادی دنبال می‌شود، اما دیدار شب گذشته ۸ گل در جریان بازی داشت. شاید در نگاه اول این تعداد گل رد و بدل شده نوعی ضعف تلقی شود ولی این هواداران تشنه گل بودند که از دیدنش سیراب شدند.

دومین نکته جالب بازی؛ کامبک عجیب شاگردان حسینی بود. بازیکنان آلومینیوم دو بار در جریان بازی موفق شدند نتیجه با دو اختلاف عقب ماندگی را جبران کنند. شاید در این بین تعویض‌های اوسمار برای حفظ بازیکنان تیمش از خستگی برای دیدار سرنوشت‌ساز روز چهارشنبه، در رقم خوردن این نتیجه موثر بوده، ولی باید خاطر نشان کرد شکست پرسپولیس بدون ترابی، اورونوف و سروش رفیعی هم آسان نیست. البته که شاگردان اوسمار بدون این سه بازیکن، نتیجه تساوی دو بر دو را تبدیل به چهار بر دو کردند ولی باید قبول کرد ذخیره های پرسپولیس در خط دفاعی مثل فرجی و نعمتی قابل اتکا نیستند.

سومین نکته؛ در حالی که حضور بانوان تماشاگر در بازی استقلال و آلومینیوم اراک با حواشی فراوانی روبرو شده بود، اما بازی این هفته بدون هیچ گونه جنجالی پایان یافت. البته که جای خالی بانوان تماشاگر در این دیدار حس شد. امیدواریم در بازی‌های آینده مشکل حضور بانوان در اراک و بقیه ورزشگاه‌های ایران حل شود

چهارمین نکته؛ در زمانی که کوچکترین اشتباه داوری در بازی‌های لیگ برتر ایران منجر به حاشیه‌های فراوانی می‌شود اما باید مدیریت پرسپولیس که نتیجه بازی را واگذار کرد، ستود که باخت را گردن دیگران نینداخت و آلومینیومی‌ها هم علیرغم دریافت یک گل مشکوک در ابتدای بازی، اعتراض چندانی به داور مسابقه نکردند و اجازه دادند بازی روند عادی خود را طی کند.

پنجمین نکته؛ این بازی شاید بتواند سکوی پرتابی برای مهدی لیموچی (وینگر آلومینیوم و تیم امید) باشد. او با به ثمر رساندن یک گل استثنایی و یک پاس گل حیاتی توانست جایگاه خود را در قامت یک ستاره تثبیت کند و بهترین بازیکن زمین (با احترام به شروین بزرگ) لقب بگیرد. قطعا در آینده بیشتر از او که سبک بازی‌اش به مهدی قائدی شباهت دارد، خواهیم شنید.

دیشب به نیمی از ایران خیلی خوش گذشت

آخرین نکته این دیدار شل گرفتن اوسمار و بازیکنان پرسپولیس می‌باشد. وقتی اوسمار در باد برد راحت می‌خوابد، فوتبال هم تنبیه خود را انجام می‌دهد. این راحت گرفتن را هفته گذشته تیم استقلال هم انجام داد اما قسر در رفتند اما شب گذشته یقه پرسپولیسی‌ها را گرفت.

البته باید جسارت و همدلی بازیکنان آلومینیوم را ستود که توانستند جلوی تیم پرسپولیس که این روزها به شدت قدرتمند ظاهر شده ایستادگی کنند و تا لحظه آخر جنگیدند تا به پیروزی برسند.

دیشب به نیمی از ایران خیلی خوش گذشت

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.