رئیس سازمان مدارس غیردولتی؛ هیچ مبلغی برای شهریه سال آینده اعلام نشده است

از سراسر وب

رئیس سازمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش گفت: شهریه‌ها به صورت علی الحساب و بر اساس نرخ‌های سال گذشته است تا هر موقع هم دانش آموز از ثبت نام منصرف شد کل شهریه پرداختی عودت شود.
به گزارش مهر، برخی از تماس‌ها مردمی و گزارشات واصله نشان می‌دهد مدیران و مسئولان برخی مدارس غیردولتی از این روزها اقدام به اعلام شهریه برای سال آینده کرده اند و به اولیا توصیه کرده برای ثبت نام در کلاس‌های تابستان، حتماً هر چه سریع‌تر شهریه‌های سال آینده را واریز کنند.

برخی از مدارس نیز با بیان اینکه شهریه اعلام شده به صورت علی الحساب خواهد بود؛ وعده داده اند که برای خانواده‌هایی که شهریه علی الحساب را پرداخت می‌کنند در پرداخت شهریه سال آینده تخفیفاتی برای آنان اعمال خواهند کرد.

به همین دلیل از احمد محمودزاده؛ معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در خصوص اعلام شهریه‌های فوق پرسیدیم.

محمودزاده در این خصوص با بیان اینکه هنوز هیچ صحبتی در مورد شهریه سال آینده نداشتیم؛ گفت: هفته آینده جلسه‌ای را با حضور مدیران مناطق آموزشی شهر تهران خواهیم داشت از ظرفیت این مدیران هم برای نظارت بر اعلام قیمت شهریه‌مدارس استفاده خواهم کرد.

وی با بیان اینکه هنوز هیچ مبلغی به عنوان شهریه مدارس غیردولتی به تصویب نرسیده است؛ گفت: موسسین مدارس غیرانتفاعی مجوزهای لازم را اخذ کردند؛ نرخ شهریه بر اساس عملکرد مدارس و برنامه‌های فوق العاده‌ای که دارند؛ بارگذاری می‌شود؛ بر این اساس شهریه‌ها به صورت افزایشی یا کاهشی خواهد شد و این نرخ را تا خردادماه اعلام خواهیم کرد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بهترین راه برای نظارت میدانی حساس کردن مدیران مناطق است؛ گفت: همین موضوع موجب شده است تا ما روز یکشنبه هفته آینده جلسه مفصلی را با شورای معاونین شهر تهران داشته باشیم و ان شالله تصمیمات آن جلسه را به سایر نقاط کشور تسریع خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه هنوز هیچ مبلغی برای شهریه سال آینده اعلام نشده است؛ گفت: دریافت هر قیمتی بیش از سال گذشته در مدارس غیر قانونی است و اگر پیش ثبت نامی هم در این مدارس انجام شود باید با قیمت‌های علی الحساب بوده و بر اساس تصمیمات مدیران مدارس باشد. این شهریه‌ها به صورت علی الحساب و بر اساس نرخ‌های سال گذشته است تا هر موقع هم دانش آموز از ثبت نام منصرف شود کل شهریه پرداختی عودت داده شود.

محمود زاده تاکید کرد: احتمال پرداخت مبلغ وجود دارد و این موضوع بنا به تصمیم موسسین مدارس است اما حتماً این مبلغ باید متناسب با سال گذشته و تنها به صورت علی الحساب باشد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش گفت: هنوز افزایش شهریه‌ای را برای سال آینده اعلام نکردیم؛ اگر خانواده‌ها با افزایشی در شهریه‌ها مواجه شدند که مسئولان مدرسه تقاضای شهریه‌ای بیشتر از سال گذشته را دارند لطفاً در سامانه مشارکت‌ها به نشانی https://mosharekatha.ir اعلام کنند. خانواده‌ها همچنین به صورت حضوری هم می‌توانند در آموزش و پرورش منطقه و یا شهرستان خود به مسئول مشارکت‌های مردمی و یا به مسئولان حوزه شکایات موارد را اطلاع دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.