ساخت یک دستگاه آنتی لیزر برای شارژ دستگاه‌های هوشمند بدون اتصال به برق


«رکن آنلاین» – اخیرا محققان یک دستگاه آنتی لیزر تولید کرده اند که به وسیله آن می توانید دستگاه‌های دیگر خود در سراسر اتاق را بدون اتصال به برق شارژ کنید.

فناوری شارژ برای تلفن‌های هوشمند در حال پیشرفت است و الان برخی از شرکت‌ها، فناوری‌های شارژ بی سیم فوق العاده سریعی ارائه داده اند و به نظر می رسد در راستای این پیشرفت، شارژ  تلفن هوشمند از  طریق دستگاهی با این فناوری ممکن است.

دانشمندان یک دستگاه جدید به نام آنتی لیزر تولید کرده اند که ادعا می شود می تواند انرژی را به طور کامل در هر اتاق منتشر کند. این انرژی پرتوهای نامرئی می تواند تلفن یا لپ تاپ شما را از سراسر اتاق بدون اتصال به برق تغذیه کند.

مشابه با لیزر که ذرات نور یا فوتون‌ها را پشت سر هم در یک ردیف منظم ساطع می کند، این دستگاه جدید آنتی لیزر دقیقاً برعکس لیزر عمل می کند و فوتون‌ها را به ترتیب یکی پس از دیگری جذب می کند.

برای اثبات این فناوری، دانشمندان نشان دادند که گیرنده‌های ضد لیزر قادرند 99.996 درصد از انرژی ارسالی را دریافت کنند، حتی در شرایطی مانند حرکت الکترونیک، وجود مانعی در راه و موارد دیگر.

این روش که به عنوان CPA نامیده می شود ، از یک دستگاه برای ارسال نیرو و از یک دستگاه دیگر برای دریافت آن استفاده می کند. ولی با این حال، یک محدودیت عمده وجود دارد. این فناوری به تقارن معکوس زمان نیاز دارد که فقط در سیستم های بدون آنتروپی زیاد اتفاق می افتد. در این روش جدید CPA، برای پرت کردن فوتون‌ها از میدان‌های مغناطیسی استفاده می شود ولی این روش به قدری پرخاشگرانه انجام می شود که تقارن معکوس زمان از بین می رود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.