برد سه بر صفر پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان در حالی رقم خورد که این تیم برای سومین بازی متوالی از امیر رضا رفیعی در چارچوب دروازه خود استفاده کرد. دروازه‌بان جوانی که با مصدومیت علیرضا بیرانوند بار دیگر فرصت حضور در ترکیب سرخپوشان را پیدا کرد تا عملکردی درخشان از خود به نمایش بگذارد.

رفیعی نه تنها در این سه بازی بلکه در نخستین حضور خود در فصل جاری مقابل ذوب آهن اصفهان در هفته هجدهم هم گل نخورد تا با چهار کلین شیت نشان دهد صرفا گمنام بوده است اما می‌تواند جانشین مطمئنی برای گلر شماره یک تیم ملی در پرسپولیس باشد.

او در حالی چهارمین حضور خود را با ثبت حفاظت صد درصدی از دروازه اش پشت سر گذاشت که تا کنون هیچ دروازه بانی در تاریخ لیگ برتر موفق به ثبت چهار کلین شیت متوالی در نخستین حضورش نشده بود.

بازی کردن رفیعی تا حد زیادی به نظر بیرانوند در ابتدای فصل نیز باز می‌گردد چراکه گلر تیم ملی فوتبال در ابتدای فصل مانع از جذب دروازه بان خارجی جوان شد و به باشگاه اطمینان داد ذخیره‌هایش می‌توانند خیلی بهتر از بقیه نفرات خارجی جای او را پر کنند. وعده‌ای که عملی شد تا حالا بیرانوند خودش نگران از دست دادن جایگاه محکمی باشد که سال هاست برایش تلاش کرده است.

دروازه بان جوان سرخپوشان که با بهبود مصدومیت بیرانوند قرار است بار دیگر روی نیمکت پرسپولیس بنشیند حالا تبدیل به رقیبی جدی ولی بدون حاشیه برای دروازه بان شماره یک تیمش شده است تا دیگر کمتر هوادار پرسپولیس نگران وضعیت چارچوب دروازه این تیم در روزهای غیبت بیرانوند باشد.