سفیر روسیه: حجم گردش کالا بین روسیه و ایران طی یک سال ۲۰ درصد افزایش یافت

از سراسر وب

سفیر روسیه گفت: در سال ۲۰۲۲ گردش تجاری بین فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران بالغ بر ۴ میلیارد و ۸۶۰ میلیون دلار بوده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، الکسی ددوف، سفیر فوق العاده و تام الاختیار فدراسیون روسیه در جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: در سال ۲۰۲۲ گردش تجاری بین فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران بالغ بر ۴ میلیارد و ۸۶۰ میلیون دلار بوده است.

سفیر روسیه گفت: در ایران و اینجا در فدراسیون روسیه، می دانند که گردش مالی ما با سرعت بسیار بالا و به طور پویا در حال رشد است. رقم مربوطه در سال ۲۰۲۱، ۴۰ درصد و در پایان سال ۲۰۲۲، حدود ۲۰ درصد رشد کرد و به معنای واقعی فقط اندکی با سطح ۵ میلیارد دلارفاصله داشت. اگر با اعداد و ارقام صحبت کنیم، میزان گردش تجاری به ۴.۸۶۰ میلیارد دلار رسید.

الکسی ددوف خاطرنشان کرد: همانطور که جواد اوجی، وزیر نفت ایران قبلاً گفته بود، هنوز پیش بینی در مورد زمان رسیدن گردش مالی به سطح ۴۰ میلیارد دلار بسیار دشوار است.

وی تاکید کرد: پیش‌بینی پارامترهای کمی برای آینده هنوز بسیار دشوار است. یک چیز واضح است که پتانسیل تجاری کشورهای ما تا تحقق کامل هنوز فاصله دارد و برای رشد بیشتر آن نیاز به کار زیادی است.

سفیر فدراسیون روسیه در ایران همچنین خاطرنشان کرد: جغرافیای مناطق روسیه که به طور فعال در روند ایجاد مشارکت با ایران مشارکت دارند، به طور قابل توجهی گسترش یافته است.

ددوف افزود: در مورد همکاری ها بین مناطق، این یکی از مهمترین عناصر در توسعه تعامل ما با ایران، در درجه اول تعامل اقتصادی است. اگر به آمار رجوع کنیم، در سال ۲۰۲۲، ۷۸ نهاد روسیه روابط تجاری و اقتصادی با ایران را حفظ کردند. مناطق مسکو، سن پترزبورگ، روستوف، آستاراخان، ساراتوف، تاتارستان، باشقورتستان از نظر شاخص های گردش مالی خود رشد ثابتی را نشان می دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.