شاهکار شکار پهپاد ۳۲ میلیون دلاری آمریکا

از سراسر وب

پهپاد آمریکایی ساخت جنرال اتمیکس روز دوشنبه در نزدیکی حدیده مورد اصابت قرار گرفته است. این پهپاد با موشک زمین به هوای حوثی‌ها که از نزدیکی حدیده شلیک شده بود سرنگون شد

این نوع پهپادها هم برای نظارت و هم برای حمله استفاده می‌شوند. این نوع پهپاد یک هواپیمای بدون سرنشین بزرگ است که از راه دور از سوی یک تیم دو نفره متشکل از یک خلبان و یک خدمه هواپیمایی اداره می‌شود. این هواپیما مجهز به موتور هانیول، ایستگاه کنترل زمینی و تجهیزات ماهواره‌ای است.

ریپرها به‌طور منظم در طول جنگ عراق و افغانستان برای نظارت و حملات هوایی مستقر شده بودند. این پهپادها را می‌توان به هشت موشک هدایت شونده لیزری از جمله موشک‌های هلفایر و دیگر مهمات پیشرفته مجهز کرد. ریپرها با توانایی گشت زنی بر روی اهداف به مدت بیش از ۲۷ ساعت می‌توانند مسلح یا غیرمسلح باشند.

بال‌های این پهپاد ۲۰ متر طول دارند و وزن آن ۲۲۲۰ کیلوگرم است. این پهپاد در سال ۲۰۰۷ عرضه شد. طبق گفته شرکت سازنده، این پهپاد می‌تواند با حداکثر سرعت ۲۷۵ مایل در ساعت حرکت کند. برخی از مدل‌های این پهپاد قادر به پرواز مداوم تا ۳۴ ساعت هستند.

5994057

با وجود آنکه این نوع پهپاد می‌تواند بمب و موشک را رها کند اما به‌دلیل سرعت پایین و نداشتن قابلیت‌های دفاعی در برابر حمله آسیب‌پذیر است.

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، ناسا، نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا، نیروی هوایی ایتالیا، نیروی هوایی فرانسه و نیروی هوایی اسپانیا همگی «ام‌کیو-۹» را خریداری کرده‌اند.

این نوع پهپاد ساخت جنرال اتمیکس، ۳۲ میلیون دلار قیمت دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.