شروع پرداخت سود سهام یک میلیونی به حساب مردم از امروز

از سراسر وب

مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در خصوص مردمی‌سازی سهام عدالت گفت: قطعا یکی از اهداف اصلی شورای عالی بورس واگذاری تمام اختیارات به مردم و شرکت‌های تعاونی و خارج شدن سهام عدالت از مالکیت و تصدی‌گری دولت است.
به گزارش سلام نو؛ رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در خصوص مردمی‌سازی سهام عدالت گفت: قطعا یکی از اهداف اصلی شورای عالی بورس واگذاری تمام اختیارات به مردم و شرکت‌های تعاونی و خارج شدن سهام عدالت از مالکیت و تصدی‌گری دولت است.

سهام عدالت از مالکیت و تصدی‌گری دولت خارج می‌شود. سهام عدالت متشکل از سهام ۴۹ شرکت بورسی و غیربورسی است؛ افراد می‌توانند ارزش سهام عدالت خود را از طریق سامانه سهام عدالت مشاهده کنند. سهام عدالت گونه‌ای یارانه است که از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود. هدف از عرضه سهام عدالت، گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام شده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره برنامه‌ها و اهداف جدید برای مالکیت و واگذاری سهام عدالت توضیحاتی ارائه کرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در خصوص مردمی‌سازی سهام عدالت گفت: قطعا یکی از اهداف اصلی شورای عالی بورس واگذاری تمام اختیارات به مردم و شرکت‌های تعاونی و خارج شدن سهام عدالت از مالکیت و تصدی‌گری دولت است.

مجید عشقی در نشست هم‌اندیشی مدیران سهام عدالت استان مازندران، با اشاره به وضعیت سهام عدالت و شرکت‌های تعاونی سهام عدالت گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی ما این است که ساختار مردمی و قابل اعتماد واگذاری سهام عدالت از پایین جامعه با اتکا به مردم شکل بگیرد و بر همین اساس در حال بررسی شرایط تمام گروه‌ها و ذینفعان سهام عدالت و نحوه طراحی ساختار ادامه فعالیت نهادهای درگیر در سهام عدالت هستیم که باید مدل نهایی سهام عدالت در شورای عالی بورس تصویب و اجرایی شود.

او با اشاره به نقش مردم و تعاونی‌ها در مردمی‌سازی سهام عدالت تاکید کرد: با سفر به استان‌های مختلف روند برگزاری مجامع عمومی تعاونی‌های سهام عدالت و چالش‌هایی که با آن ها مواجه هستند را بررسی می‌کنیم و امیدواریم بتوان در خصوص سهام عدالت تصمیمات و اقدامات عملیاتی‌تری بگیریم و شرکت‌های تعاونی و سرمایه‌گذاری سهام عدالت باید نقش موثرتری در بحث سهام عدالت ایفا نمایند.

رئیس سازمان بورس با اشاره به خوداتکایی شرکت‌های تعاونی گفت: شرکت‌های تعاونی باید جایگاه واقعی خود را پیدا کنند و ما نیز با حساسیت این اصل را پیگیری می‌کنیم تا با انتقال مالکیت و مدیریت مردم در سهام عدالت را از لیه اول تا بالترین لیه در شرکت‌های سرمایه پذیر داشته باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.