علت درگذشت امین تارخ

از سراسر وب

چکیده ای از بیوگرافی امین تارخ
نام:امین تارخ

تاریخ تولد: ۱۳۳۲/۵/۲۰

محل تولد: تهران

تاریخ درگذشت: ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

تحصیلات: مدرس رشته بازیگری

همسر: منصوره شادمنش

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه: هنرپیشه

بیوگرافی امین تارخ
امین تارخ در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۳۲ در شیراز دیده به جهان گشود.

تحصیلات امین تارخ
امین تارخ در شیراز، مشغول به تحصیل شد و تحصیلات ابتدائی و راهنمائی خود را تمام کرد. او فارغ التحصیل دانشکدهٔ هنرهای نمایشی دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۶ میباشد و در سال ۱۳۶۳ تحصیلات تکمیلی خود را در رشته مدیریت فرهنگی تمام کرد و مدرک فوق لیسانس دریافت کرد.

ازدواج امین تارخ با منصوره شادمنش
در سال ۱۳۵۶ امین تارخ در تئاتر و دانشگاه با همکار بازیگرش به نام منصوره شادمنش آشنا شد و در نهایت زندگی مشترکی را باهم تشکیل دادند و صاحب سه پسر به نامهای نیما و مانی و نامی شدند. منصوره شادمننش در سال ۱۳۳۳ در تهران زاده شد. او دختر پری امیر حمزه و خواهر فرخنده شاد منش بازیگر است. منصوره شادمنش در سال ۱۳۵۷ از دانشکده هنرهای زیبای تهران، موفق به دریافت مدرک لیسانس بازیگری شد.پسران امین تارخ، مشغول به فعالیت در عرصه هنر هستند؛ به این صورت که نیما و مانی در زمینه بازیگری و کارگردانی تجربه دارند اما نامی در زمینه موسیقی، فعالیت خود را شروع کرده است.
روابط خانوادگی با دیگر هنرمندان
روابط امین تارخ با هنرمندان دیگر عبارتست از:

– پری امیرحمزه( مادر زن)

– منصوره شادمنش( همسر امین تارخ)

– مسعود کرامتی( باجناق)

– فرخنده شادمنش( خواهر زن)
زندگی در زابل سیستان
اظهارات امین تارخ درخصوص زندگی اش در زابل سیستان این چنین است:پدرم در سال ۱۳۳۸ از شیراز به سیستان بلوچستان منتقل شد و فکر کنید که وضعیت آن جا در دهه ۴۰ چگونه بود، اطرافمان پر از عقرب و شپش بود. به هر حال در زابل و خاش بمدت سه سال زندگی کردیم، سپس به شیراز برگشتیم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.