قهوه، چربی سوزی را در هنگام ورزش افزایش می‌دهد

نتایج بررسی‌های محققان اسپانیایی نشان می‌دهد قهوه قابلیت بالایی برای چربی سوزی دارد و مصرف آن قبل از تمرین‌های ورزشی به سوختن چربی‌های بدن کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین به نقل از نیواطلس، پژوهشگران می‌گویند افرادی که نیم ساعت قبل از آغاز تمرین‌های خود مصرف می‌کنند مقدار چربی سوزی خود را در زمان ورزش کردن به میزان چشمگیری افزایش می‌دهند.

 

بر اساس همین بررسی هر چقدر که مدت زمان بیشتری از روز گذشته باشد، تأثیر مصرف قهوه بر چربی سوزی در زمان انجام تمرین‌های ورزشی افزایش می‌یابد.

 

تحقیق مذکور با همکاری ۱۵ داوطلب صورت گرفته که به طور متوسط ۳۲ سال سن داشته‌اند و چهار نوع تمرین ورزشی را نیز انجام دادند. این افراد نیم ساعت بعد از خوردن یک فنجان قهوه قوی بین ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر ورزش کردند و تمرینات متنوع بدنی را به مدت نیم ساعت انجام دادند.

 

بر همین اساس افراد در صورت صرف قهوه نیم ساعت قبل از آغاز تمرین‌های ورزشی، ظرفیت هوازی بدن خود را افزایش می‌دهند و چربی سوزی بدن آنها نیز بیشتر می‌شود. افزایش ظرفیت چربی سوزی بدن در صبح‌ها در حدود ۱۰.۷ درصد و در بعدازظهرها در حدود ۲۹ درصد بوده است.

 

 

پایان خبر / رکن آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.