ماجرای عکس‌هایی که برای تئاتری‌ها حاشیه‌ساز شد

از سراسر وب

روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی با انتشار بیانیه‌ای و در واکنش به افترای چند اکانت در شبکه‌های اجتماعی به جامعه تئاتری کشور، شکایت از این افراد را حق خود دانست.

در همین راستا اداره‌کل هنرهای نمایشی، ضمن تقبیح انتشار چند عکس از ۲ نمایش قدیمی مربوط به سال‌های ۹۴ و ۹۷ در فضای مجازی و دستمایه قرار دادن آنها برای بی‌اعتبار کردن فضای فرهنگی این روزهای کشور، اعلام کرد از مجاری قانونی با این دروغ‌پراکنی‌ها و تهمت‌ها مقابله خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است:

«به نام خدا

در روزهایی که فضای فرهنگی کشور، سرزنده و پُرشور، به جامعه نشاط بخشیده و سالن‌های کنسرت، نمایشگاه‌های هنری، تالارهای نمایشی و … میزبان خیل علاقه‌مندان هستند، چند نفر انگشت‌شمار که در بیشتر موارد حتی نام و نشان واقعی خود را پنهان می‌کنند، در شبکه‌های اجتماعی، با نهایت بی‌اخلاقی، زحمت کارکنان دستگاه‌های هنری کشور و تلاش هنرمندان را ندیده می‌گیرند و با سوء‌استفاده از حساسیت‌های درست و به‌جای مردم مومن ایران، دست به تشویش اذهان عمومی می‌زنند.

در تازه‌ترین دست از این دروغ‌گویی‌ها مجازی، چند عکس از ۲ نمایش که یکی سال ۱۳۹۴ و دیگری سال ۱۳۹۷ اجرا شده‌اند، به عنوان آثار تازه تئاتر کشور معرفی و با این جعل واقعیت، عده‌ای انقلابی‌نما، ناجوانمردانه دست به تهمت زدن به مدیران و فعالان هنری زده‌اند.

این‌که چنین افرادی از غبارآلود کردن فضای فرهنگی کشور و حمله علیه دولت انقلابی چه نیت و هدفی را دنبال می‌کنند، نیازمند پیگیری گسترده و دقیق، توسط دستگاه‌های ذی‌صلاح است.

در این راستا، اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای دفاع از عملکرد نیروها و کارمندان دلسوز خود و به منظور مقابله با توهین به هنرمندان، شکایت از این افراد اندک را که با جعل، دروغ و انتشار خبرهای کذب، جامعه تئاتری را هتک حرمت می‌کنند، حق خود می‌داند.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.