مبلغ وام فرزند آوری

از سراسر وب

معرفی سایت ثبت نام وام فرزند آوری

دولت برای اینکه بتواند به پدر و مادران در تامین هزینه های تولد فرزندانشان کمک کند و همچنین مردم را به فرزندآوری تشویق نماید، اقدام به ارائه وام فرزندآوری کرده است و مسئولیت اجرای صحیح این طرح را به بانک مرکزی و بانک های عامل و مدیران و کارکنان ذیربط سپرده است. بانک مرکزی موظف است تسهیلات لازم را از طریق مانده سپرده های قرض الحسنه و قرض الحسنه جاری شبکه بانکی تامین نماید.

بانک های عامل باید با اعتبار سنجی متقاضیان و دریافت سفته و یا یک ضامن معتبر، وام فرزندآوری ۱۴۰۳ را به متقاضیان آن پرداخت نمایند. مبلغ این وام متناسب با ترتیب فرزندان است و از ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می باشد که برای ثبت نام آن، سامانه ثبت نام وام فرزند آوری به نشانی ve.cbi.ir راه اندازی شد تا افراد بتوانند از طریق آن فرم های لازم را تکمیل نمایند و پس از آن، منتظر مشخص شدن بانک عامل و مراجعه به آن باشند تا ادامه مراحل لازم را طی نمایند.

وام فرزند آوری

شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳

عدم نیاز به سپرده گذاری

فرزندان می بایست متولد ۱۴۰۰/۱/۱ به بعد باشند.

مهلت ثبت نام برای تسهیلات قرض الحسنه فرزند، حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند، می باشد.

لازم به ذکر است به هر فرزند، تنها یکبار تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به پدر تعلق خواهد گرفت. همچنین والدین می توانند نسبت به ثبت نام زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم مراحل و فرم ثبت نام در سامانه مربوطه را تکمیل نمایند.

نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲/۵ نباشد.

پرداخت کارمزد وام فرزند آوری (در حال حاضر؛ بر حسب مصوبات شورای پول و اعتبار، حداکثر کارمزد وام فرزندآوری، ۴ درصد سالانه می باشد.)

معرفی یک ضامن معتبر و سفته

داشتن تابعیت ایرانی

تولد نوزاد در داخل کشور

میزان مبلغ وام تولد نوزاد ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند اول، ۴۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند دوم، ۸۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند سوم، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند چهارم، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، دو میلیارد ریال

همچنین برای تولد فرزندان دوقلو، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق خواهد گرفت و به ترتیب تولد، لحاظ می‌شود.

اگر خانواده‌ای صاحب فرزند سوم و بیشتر از سال ۱۳۹۹ به بعد شود نیز می‌تواند از تسهیلات قرض‌الحسنه خرید، ساخت یا وام ودیعه مسکن، بهره‌مند شود که میزان مبلغ این وام، ۳۰۰ میلیون تومان تعیین خواهد شد و زمان بازپرداخت آن نیز ۲۰ سال است.

دستورالعمل اجرایی جزء (۲) بند (ث) تبصره (۱۳) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور

در راستای اجرای ماده (۱۰) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند راه اندازی و همچنین حسب جزء (۲) بند (ث) تبصره (۱۳) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ بانکها و موسسات اعتباری غیر بانکی از محل منابع پس انداز و جاری قرض الحسنه شبکه بانکی حسب دستور العمل ذیل اقدام می نمایند.
۱- تعاریف

الف – بانک عامل: بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی که توسط متقاضی برای دریافت تسهیلات در مرحله ثبت نام انتخاب می شود.

ب متقاضی: پدر متولدین سال ۱۴۰۰ ۱۴۰۰/۰۱/۰۱) به بعد

ج – سامانه: سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند د قانون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

هـ – تسهیلات: تسهیلات قرض الحسنه فرزند
نحوه ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳

افرادی که دارای شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳، می باشند، می توانند مراحل ثبت نام این وام را از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir، دنبال نمایند. از آن جایی که ممکن است، برخی افراد با مراحل و نحوه ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳ آشنایی نداشته باشند؛

برای ثبت نام وام فرزند آوری، متقاضی ابتدا، می بایست وارد سایت ثبت نام ve.cbi.ir گردد. سپس، شخص باید بر روی گزینه سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند کلیک نماید.

در این صفحه، شخص باید در سامانه وام فرزندآوری از منوی سمت راست، بر روی گزینه ثبت نام جدید بزند.

در این مرحله، متقاضی می بایست فرم درخواست تسهیلات قرض الحسنه فرزند را در سایت ثبت نام وام فرزندآوری تکمیل نموده و سپس، بر روی گزینه ادامه کلیک کند.

در نهایت، با تکمیل نمودن مراحل ثبت نام وام فرزند آوری، یک کد رهگیری ده رقمی از سوی سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، برای افراد متقاضی صادر خواهد شد.

مدارک لازم برای دریافت وام فرزندآوری ۱۴۰۳

برای دریافت وام فرزندآوری ۱۴۰۳ نیز مانند هر وام دیگری، به مدارک لازم آن نیاز است و کسانی که می خواهند برای اخذ آن اقدام کنند باید این مدارک را تهیه نمایند. مدارک لازم برای وام فرزند دوم نیز مانند دیگر فرزندان است که در ادامه، ارائه شده اند.

کپی کارت ملی و شناسنامه والدین

کپی تمامی صفحات شناسنامه نوزاد

آدرس کامل محل سکونت متقاضی

کد پستی ده رقمی محل سکونت متقاضی

کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند

فرم وام فرزند آوری

چنانچه فرزند شما متولد ۱ فروردین ۱۴۰۱ به بعد می باشد و تا کنون برای او وام فرزنداوری دریافت نکرده اید می توانید از طریق فرم رو به رو اطلاعات را تکمیل کنید و پس از پرداخت هزینه و وارد کردن سایر مشخصات در صف ثبت نام وام فرزندآوری قرار بگیرید. به محض باز شدن بانک انتخابی،فرزند اول، دوم، سوم و یا چهارم شما را دقیقا برای همان بانک و شعبه ای که بخواهید در کوتاه ترین زمان ممکن در سامانه تسهیلات وام فرزند آوری بانک مرکزی ثبت نام می کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.