محسن تنابنده، نقی معمولی سریال پایتخت به همراه پسر و همسر واقعی اش

از سراسر وب

بیوگرافی محسن تنابنده: بازیگر نام آشنای سینما و تلوزیون است. این بازیگر در سریال پایتخت به شهرت رسید. او متولد تهران است. محسن تنابنده به غیر ازبازیگری، کارگردان و نویسنده نیز بوده و برنده سیمرغ طلایی در جشنواره فیلم فجر است. در ادامه این مطلب فرهنگ و هنر مجله اینترنتی گفتنی در معرفی هنرمندان، بیوگرافی محسن تنابنده را مشاهده و مطالعه خواهید کرد

بیوگرافی محسن تنابنده

بیوگرافی محسن تنابنده: محسن تنابنده در ۲۶ فروردین ماه سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد و یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچکتر از خود دارد. وی تحصیلاتش را در زمینه بازیگری در دانشگاه هنر به پایان رساند و از سال ۷۴ به دنیای بازیگری در تئاتر راه یافت. محسن تنابنده علاوه بر بازیگری در زمینه کارگردانی و نویسندگی سینما، تلویزیون و تئاتر هم فعالیت میکند و یکی از مهم ترین نقش های دنیای بازیگری او بازیگری و نویسندگی در سریال پایتخت است.

محسن تنابنده

فعالیت های هنری

محسن تنابنده از دوران کودکی به بازیگری علاقه مند بود و به گفته خودش در آمفی تئاتر پیکان شهر نقشی را ایفا کرده است و بهترین بازیگر جشنواره دانشجویی هم شده است. این نویسنده و بازیگر دنیای هنر را با بازیگری تئاتر آغاز کرد و اولین بار در سال ۱۳۷۴ روی صحنه رفت. نمایش بارعام و بعد از آن جریان عصبی به نویسندگی و کارگردانی حسن وارسته در سال ۷۴ اولین تجربه های بازیگر محسن تنابنده در دنیای نمایش بود که ادامه همکاری با حسن وارسته به سریال پایتخت هم رسید.

این هنرمند بعد از تجربه های متعدد در دنیای نمایش به سراغ بازیگری در سینما رفت و فیلم سینمایی دانه های ریز برف به کارگردانی علیرضا امینی اولین تجربه بازیگری او در سینما بود. محسن تنابنده در فیلم دانه های ریز برف ایفاگر نقش کارگر معدن بود و با بازیگرانی چون مجید بهرامی، محمد سلطانی، بهروز جلیلی و… همبازی بود.

سریال زندگی به شرط خنده به کارگردانی مهدی مظلومی اولین تجربه حضور محسن تنابنده در تلویزیون اما در این سریال به عنوان نویسنده حضور دارد و بعد از آن نویسندگی سریال پیامک از دیار باقی به کارگردانی سیروس مقدم دومین تجربه حضور او در تلویزیون است. سریال مامور بدرقه به کارگردانی سعید سلطانی اولین تجربه بازیگری محسن تنابنده در تلویزیون است که در این سریال نقش افشین را ایفا میکرد و با بازیگرانی چون سیروس گرجستانی، بهاره رهنما، جواد رضویان، مهرانه مهین ترابی، هایده حائری و… همبازی بود.

محسن تنابنده یکی از بازیگرانی است که در نقش های متفاوت مقابل دوربین رفت و به خوبی از عهده ایفای آنها برآمد. نقش های متفاوت کمدی و جدی در سینما و تلویزیون همگی نشانی از علاقه و تبحر محسن تنابنده به دنیای بازیگری دارد.

محسن تنابنده نقی معمولی سریال پایتخت 6
نقی معمولی در سریال پایتخت کنار برادرش تقی معمولی

محسن تنابنده در نقش نقی معمولی

محسن تنابنده را همه مخاطبان تلویزیون با نقش معمولی در سریال پایتخت می شناسند. اولین فصل سریال پایتخت نوروز سال ۹۰ روی آنتن رفت و محسن تنابنده یکی از نقش های اصلی این سریال را ایفا کرد. نقی معمولی همسر هما و پدر سارا و نیکا یکی از شخصیت های اصلی سریال است که همیشه ماجراهای مربوط به او و پسرخاله اش ارسطو از جذاب ترین داستان های سریال است و تا فصل شش این سریال هم از جذابیت آن چیزی کم نشده است.

محسن تنابنده اظهار داشته که شخصیت نقی معمولی را با برداشت از خلق و خوی و شخصیت پسر خاله اش بازی کرده‌است. وی همچنین افزود که خانواده خاله وی اهل بندر گز استان گلستان بوده و تنابنده با فرهنگ و گویش مردم تبری (مازندرانی) به‌ویژه اهالی استان گلستان آشنایی داشته‌است.

نقی معمولی، مرد خانواده‌دوست و خستگی‌ناپذیری است. او گاهی خودخواه و گاهی مغرور است؛ بعضی‌وقت‌ها هم با زرنگ‌بازی می‌خواهد صاحب موقعیت بهتر باشد. نقی یک خط درمیان با پسرخاله‌اش، ارسطو عامل درگیر است و نسبت به هما حس رقابت دارد اما آنقدر عاشق همسرش است که این رقابت‌جویی، خطر جدی برای زندگی‌شان نیست.

او احساس رهبری و برتری دارد و می‌خواهد خودش را متفاوت و متمایز از اعضای خانواده‌اش نشان دهد. نقی معمولی به خاطر خانواده‌اش در راه هر هدفی، تلاش می‌کند، تا جای ممکن می‌جنگد و کم نمی‌آورد او در کنارش خانواده‌ای ایستاده که به او علاقه‌مند است و همسری که دائم اعتماد به نفس‌اش را تقویت می‌کند. ظاهر او با موهای فر و سبیل کامل می‌شود. شجاعت، غیرت، خستگی ناپذیری و خانواده دوستی از صفات بارز نقی است.

نقی پسر پنجعلی معمولی و لیلا جویباری است. او یک برادر به نام تقی و یک خواهر به نام فهیمه دارد. او در ابتدا طاهره دختر محمود نقاش را دوست داشت و خواستگار وی بود اما با آشنا شدن هما با وی ازدواج کرد. او دو دختر دوقلو به نام های سارا و نیکا دارد، همچنین یک پسر هم داشت که جنین بود و در تصادف با ماشین ارسطو در فصل ۵ درگذشت.

وی در ابتدا گچ بر بود و در فصل دوم در جابجایی گلدسته فعالیت کرد. در فصل سوم به کشتی پیشکسوتان پیوست و قهرمان شد. او همچنین در فصل پنجم نگهبان مغازه و در فصل ششم راننده نماینده مجلس(حاج آقا مالکی) بوده است اما در جریان حمل مواد مخدر توسط ارسطو با خودروی مجلس از کار اخراج و به پرورش ماهی قرمز مشغول شد

زندگی شخصی محسن تنابنده

محسن تنابنده ۲۳ بهمن ماه سال ۹۴ با انتشار تصاویری از مراسم عقدش خبر ازدواجش را به صورت رسمی اعلام کرد. روشنک گلپا همسر محسن تنابنده است که هیچگونه پیشه بازیگری ندارد.نامی اولین فرزند محسن تنابنده است که بهمن ماه سال ۹۶ متولد شد و محسن تنابنده با وجود او اولین بار طعم پدر شدن را چشید.

محسن تنابنده نقی معمولی سریال پایتخت 3

اولین نمایش محسن تنابنده

نمایش بارعام و بعد از آن جریان عصبی به نویسندگی و کارگردانی حسن وارسته در سال ۷۴ اولین تجربه های بازیگر محسن تنابنده در دنیای نمایش بود که ادامه همکاری با حسن وارسته به سریال پایتخت هم رسید.

اولین فیلم سینمایی

این هنرمند کشورمان بعد از تجربه های متعدد در دنیای نمایش به سراغ بازیگری در سینما رفت و فیلم سینمایی دانه های ریز برف به کارگردانی علیرضا امینی اولین تجربه بازیگری او در سینما بود.

محسن تنابنده در فیلم دانه های ریز برف ایفاگر نقش کارگر معدن بود و با بازیگرانی چون مجید بهرامی، محمد سلطانی، بهروز جلیلی و… همبازی بود.

محسن تنابنده 1

اولین سریال

سریال زندگی به شرط خنده به کارگردانی مهدی مظلومی اولین تجربه حضور محسن تنابنده در تلویزیون اما در این سریال به عنوان نویسنده حضور دارد و بعد از آن نویسندگی سریال پیامک از دیار باقی به کارگردانی سیروس مقدم دومین تجربه حضور او در تلویزیون است.

سریال مامور بدرقه به کارگردانی سعید سلطانی اولین تجربه بازیگری محسن تنابنده در تلویزیون است که در این سریال نقش افشین را ایفا میکرد و با بازیگرانی چون سیروس گرجستانی، بهاره رهنما، جواد رضویان، مهرانه مهین ترابی، هایده حائری و… همبازی بود.

عکس های همسر و فرزند محسن تنابنده

محسن تنابنده نقی معمولی سریال پایتخت 1
محسن تنابنده در کنار همسرش
محسن تنابنده نقی معمولی سریال پایتخت 5
تولد پسر محسن تنابنده

 

محسن تنابنده نقی معمولی سریال پایتخت 2محسن تنابنده نقی معمولی سریال پایتخت 4

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.