میوه هایی که هرگز نباید با طالبی و خربزه مصرف کنید

از سراسر وب

طالبی و خربزه از دسته میوه‌هایی هستند که بهتر است به تنهایی مصرف شود و همراه با مواد غذایی دیگر استفاده نگردد‌.

رعایت حد اعتدال در مصرف میوه‌ها و خربزه با شروع فصل گرما  و همینطور زمان و غذاهایی که کنار آن استفاده می‌کنید مهم است.

به منظور پیشگیری از مشکلات گوارشی و احساس نفخ (Bloating) در معده، بهتر است در انتخاب مواد غذایی دقت کرده و همچنین مواد غذایی ناسازگار را با هم مصرف نکنیم.

 

خربزه و طالبی را با میوه‌های دیگر مصرف نکنید

بهتر است خربزه را با معده خالی مصرف کنید و پس از صرف غذای سنگین از مصرف آن خودداری کنید.

همچنین بهتر است خربزه را با میوه‌های دیگر مصرف نکنید. زیرا خربزه و طالبی، زودتر از میوه‌های دیگر هضم می‌شوند. و زمان هضم میوه‌های دیگر با این دو میوه، متفاوت است. و همین موضوع باعث کندی حرکت روده و هضم طولانی مدت می‌شود.

زمانی که خربزه و یا طالبی را با میوه‌های دیگر مصرف می‌کنید، عملکرد مناسب سیستم گوارش کاهش پیدا کرده و باعث نفخ و جمع شدن گاز می‌شود.

 ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای سیستم گوارش شود.

با خربزه و طالبی آب نخورید

بهتر است که قبل از وعده‌های غذایی بدن خود را هیدراته کنید و آب بخورید و حداقل ۳۰-۶۰ دقیقه بعد از غذا، دوباره صبر کرده و آب بنوشید.

در نظر داشته باشید که طالبی و خربزه، خود حاوی آب بوده و مصرف آب زیاد همراه با آن‌ها معده شما را سنگین کرده و هضم آن را دچار مشکل می‌کند.

طالبی و خربزه را با انبه نخورید

گاهی اوقات عدم سازگاری برخی مواد غذایی و میوه‌ها با هم، سبب بروز مشکلاتی می‌شود که گاهی بسیار مشکل ساز شده و حتی ممکن است خطراتی داشته باشد.

بنابراین، باید در ترکیب مواد غذایی با یکدیگر دقت کنید. خربزه و انبه در طبع با هم متفاوت بوده و توصیه می‌شود که آن‌ها را با هم مصرف نکنید.

در برخی موارد هم ترکیب نادرست برخی مواد غذایی و مصرف آن‌ها، تاثیرات بلند مدت بر بدن داشته و به مرور سبب بروز بیماری‌ها می‌شود.

به عنوان مثال شما نباید ماست و ترشی را با هم مصرف کنید. زیرا مصرف این دو ماده با هم، سبب بروز لکه‌های سفید رنگ پوستی می‌شود.

خربزه و طالبی را با غذاهای چرب و یا فست فود نخورید

خربزه و طالبی را با مواد غذایی چرب، سنگین و یا فست فود مصرف نکنید. در این صورت، حجم معده شما پر شده و باعث اختلالات گوارشی می‌شود. غذاهای چرب، دیر هضم بوده و ترکیب آن با این دو میوه چندان مناسب نیست.

شما می‌توانید سبزیجات را با خربزه و طالبی مصرف کنید، البته در صورتی که به خوبی با آن مخلوط شده و به صورت پخته مصرف شود، زیرا سبزیجات تقریبا با انواع مواد غذایی ترکیب شده و سازگار هستند.

خربزه و عسل را با هم نخورید

خربزه و عسل دو ماده غذایی هستند که دارای مزاج و طبع متفاوتی هستند. توصیه می‌شود که هرگز خربزه و عسل را با هم مصرف نکنید، زیرا ممکن است خطرات زیادی به دنبال داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید