همزمانی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری بعید است

از سراسر وب

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نمی‌توان کشور را در ۵۰ روز برای انتخابات شوراها آماده کرد و روند طولانی دارد، گفت: مجلس آینده باید شکل بگیرد و در مورد انتخابات شوراها تصمیم بگیرد. بعید است همزمانی انتخابات شوراهای شهر و ریاست جمهوری عملیاتی باشد.

به گزارش ایلنا، مهدی چمران در حاشیه دویست و سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تسلیت به مناسبت شهادت شهید آیت‌الله رئیسی، وزیر امور خارجه، استاندار و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد که خداوند به برکت خون این شهدا پیروزی نهایی را از آن اسلام کند.

وی با بیان اینکه یک فوریت نامگذاری یک معبر به نام شهید آیت الله رئیسی بررسی خواهد شد، تصریح کرد: انحلال یکی از شرکت‌های شهرداری و چهار گزارش حسابرسی بررسی می‌شود.

به گزارش شهر، چمران همچنین تصریح کرد: با بررسی ها و مشورت‌های متخصصین متوجه شدیم که طبق قانون باید انتخابات ریاست جمهوری و شورا با هم صورت بگیرد و با شناختی که داریم نمی‌توان کشور را در ۵۰ روز برای انتخابات شورا آماده کرد چرا که با ۱۲۶ هزار نفر طرفیم و باید هیئت نظارت شکل بگیرد و روند طولانی دارد. بعید است همزمانی آن عملیاتی باشد. مجلس آینده باید شکل بگیرد و در مورد انتخابات شوراها تصمیم بگیرد.

وی افزود: طبق تجربه شوراها می شود بیش از چهار سال باشند اما کمتر از چهار سال نمی‌توانند باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.